Titul Top dům 2007 má své majitele

Pavel Daniel, 21.2.2007

Výsledky populární ankety Top domy 2007, kterou vyhlašuje časopis Dům a zahrada již od roku 2003, byly vyhlášeny při slavnostním předávání cen v pražské kavárně Parnas v úterý 20. února. Ze staveb nominovaných do ankety Top domy 2007 prostřednictvím stejnojmenného speciálního čísla vybrala odborná porota a široká veřejnost v každé ze čtyř kategorií nejlepší stavbu nebo projekt. Titul Top dům 2007 je čestné ocenění a právo jeho užívání náleží příslušné stavbě po celý rok.

 

Členové odborné poroty, mezi nimiž zasedli kromě redaktorů časopisu stejně jako každý rok také architekti a stavební odborníci, hodnotili nominované domy kromě jejich architektonických kvalit také podle technických parametrů, zejména tepelně izolačních vlastností. „Schopnost vyhovět zvýšeným nárokům na tepelně izolační parametry byla posuzována se zvláštním akcentem a anketa se tak mimo jiné stává redakčním příspěvkem ke snahám o zlepšení kvalit životního prostředí a hledání alternativních cest bránících negativním procesům shrnutým pod obecně známým, zatím však příliš nerespektovaným pojmem globální oteplování,“ řekl předseda odborné poroty a zároveň šéfredaktor časopisu Dům a zahrada Michal Babor.

 

Kromě odborné poroty volila svůj Top dům také široká veřejnost. Z analýzy odevzdaných hlasů lze usuzovat, že vkus průměrného českého stavebníka se od tuctových domů s neúčelnými a esteticky nepřijatelnými prvky postupně přesouvá směrem ke kvalitní architektuře. „Ukázalo se, že na pozvolnou změnu preferencí českého stavebníka dokáží pružně reagovat i přední producenti rodinných domů, což pozitivně hodnotí nejen odborníci, ale i běžný stavebník. Ne náhodou jsou totiž mezi oceněnými domy inovativní projekty tak významných společností, jakými jsou Canaba, Central Group nebo RD Rýmařov,“ informoval šéfredaktor. Podle jeho slov dokázala odbornou veřejnost i laického stavebníka přesvědčit nejen dobrá pověst stavební firmy a všeobecná známost, jíž se díky počtu realizovaných staveb těší, ale také kvalita projektu: „Postupně se formující společnost silných dodavatelů, jejichž aktivity se stávají zárukou standardně kvalitní úrovně dodaných staveb, tak staví do poměrně velké výšky laťku, přes kterou se musí přehoupnout každý, kdo by se těm nejlepším na trhu chtěl rovnat. Je jen na stavebníkovi, zda pochopí, že prostor pod onou pomyslnou laťkou by měl být pro něho tabu v případě, že se své veškeré finance rozhodne vydat za nové, promyšleně projektované a kvalitně realizované bydlení.“

 

Vítězné domy oceněné odbornou porotou:

Kategorie do 120 m2 podlahové plochy: Minerva (Hoffmann, s. r. o.)


Kategorie 120 – 150 m2 podlahové plochy: Generace (G Servis, s. r. o.)


Kategorie 150 – 200 m2 podlahové plochy: Trend Plus (Canaba, a. s.)


Kategorie nad 200 m2 podlahové plochy: Progres 9 (Central Group, s. r. o.)


 

Vítězné domy oceněné veřejností:

Kategorie do 120 m2 podlahové plochy: Vídeň (bb gruppe, s. r. o.)


Kategorie 120 – 150 m2 podlahové plochy: Kubis 88 (RD Rýmařov, s. r. o.)


Kategorie 150 – 200 m2 podlahové plochy: Apollon (Wienerberger CP, a. s.)


Kategorie nad 200 m2 podlahové plochy: Star Line B (Haas Fertigbau, s. r. o.)Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Reality