Tržní nájemné klesá, s výjimkou Ostravy a Prahy
Vladimír Urbánek, 9.1.2008
Zatímco v Praze a okolí tržní nájemné stále ještě roste, i když pomaleji než dřív, ve většině českých měst stagnuje nebo dokonce klesá. Naopak regulované nájemné prudce stouplo všude.
Vyplývá to z průzkumu Institutu regionálních informací. Třeba obyvatelé Brna platili ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku tržní nájemné za byt o rozloze 68 m2 7944 korun, zatímco ve stejném období roku 2006 to bylo o 254 korun více.
Celou zprávu naleznete na stránkách iHned.cz a to konkrétně ZDESdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- DRFG vstupuje do regionu jihovýchodní Evropy. Získala dominantní chorvatské nákupní centrum ZTC Rijeka
- Růst stavebnictví stále zpomaluje, v listopadu se dařilo zahajovat stavbu nových bytů
- Na AFI Home Nová Elektra s téměř 300 nájemními byty zavlála glajcha
- ČR - stavebnictví v listopadu rostlo meziročně o 6,1 %, meziměsíčně ale aktivita poklesla o 0,1 % - listopad 2025
- Hypoteční sazby vstoupily do nového roku nepatrným růstem, loni stagnovaly kolem pětiprocentní hranice
- Investice do komerčních nemovitostí v České republice: poradenským lídrem na trhu je CBRE se 43% podílem na všech uskutečněných transakcích