Raiffeisenbank definitivně ruší poplatek za vyřízení hypotéky
Raiffeisenbank od července definitivně zruší poplatek za poskytnutí hypotečního úvěru. Tento poplatek banka nevybírala již od počátku roku v rámci poplatkových prázdnin.
Raiffeisenbank ani nadále nebude účtovat poplatek za poskytnutí hypotečního úvěru. „Jedná se jen o potvrzení našich předchozích kroků. Poplatek nevybíráme již od počátku roku v rámci poplatkových prázdnin platných do konce června, nyní je zrušení poplatku definitivně potvrzeno,“ uvedl produktový manažer hypotečních úvěrů Raiffeisenbank Jan Bureš. Klienti tak mohou nyní na poskytnutí hypotéky ušetřit až 30 tisíc korun.
Nevybírání poplatků za poskytnutí úvěru je jedním z faktorů, které přispěly k dalšímu výraznému nárůstu zájmu o hypoteční úvěry. Banka rovněž pravidelně představuje celou řadu ojedinělých hypotečních novinek, na jaře začala nabízet mj. dočasně nezajištěnou hypotéku vhodnou např. na investice do družstevního bytu či financování developerských projektů. Kvalitu hypoték Raiffeisenbank potvrdily i letošní výsledky soutěže Zlatá koruna, kde Variabilní hypotéka získala dvě 3. místa v kategoriích „Hypotéka roku“ a „Novinka roku“.
Přestože hypoteční trh v prvním čtvrtletí v České republice celkově klesl, Raiffeisenbank zaznamenala další výrazný nárůst. Poskytla celkem 3232 hypoték v objemu 5,7 miliardy korun, což je meziročně o polovinu více. Průměrná výše úvěru v 1. čtvrtletí dosáhla 1,77 milionu korun, což je meziročně o 12 procent více. Největší zájem o úvěry přitom byl již tradičně v Praze, kde banka poskytla 44 % úvěrů, 30 % bylo poskytnuto v Čechách a 26 % na Moravě. Téměř v polovině případů zákazníci hypotéku využili na koupi nemovitosti, druhým nejčastějším účelem je výstavba.
Tomáš Kofroň
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Bydlení rubrika
- Zásoby plynu v Česku nadále mírně klesají - aktuálně se v zásobnících nachází lehce přes 50% obsahu k datu 29. 3.
- Právní úprava komunitní energetiky na Slovensku obsahuje několik odlišností oproti té právě projednávané u nás
- Jasný zelený směr Evropy: rodí se shoda, jaký má být podíl obnovitelných zdrojů do roku 2030. Česko bude muset zabrat
- Jak si vede LPG? Lidé nejvíce využívají zkapalněný plyn v láhvích, roste však význam propanových zásobníků pro vytápění
- Dotace na bydlení budou dostupnější
- Virtuální elektrárny promění trh s energiemi. V budoucnu mohou v Česku produkovat až 25 % elektřiny