CENTRAL GROUP vykázal rekordní prodeje a zisk 640 milionů korun (17.6.2008)

Pavel Daniel, 17.6.2008

V minulém roce prodala společnost CENTRAL GROUP téměř 1400 nových bytů a domů za více než 5,8 miliardy korun. To je o 40% více než v předcházejícím roce. Firma tak dále posílila svou pozici jedničky na českém trhu nového bydlení. Hrubý zisk firmy za rok 2007 dosáhl 640 milionů korun. Společnost CENTRAL GROUP za dobu své čtrnáctileté působnosti již dokončila 90 rezidenčních lokalit. Podle provedených průzkumů má na pražském trhu nového bydlení podíl kolem 20% a obrací se na ni nejvíce zájemců o pořízení nového bydlení v hlavním městě.

 

Ze statistik CENTRAL GROUP vyplývá, že téměř 80% jejích prodejů připadá na byty, zbývající část na rodinné domy. Co se struktury kupujících týká, 45% tvoří muži, 41% ženy  a zbývajících 14% tvoří společnosti. To jsou ve většině případů cizinci, pro které je účelové založení firmy prostředkem, jak si zde pořídit a vlastnit nemovitost. Více než 77% všech kupujících je z Prahy a okresů Praha-východ a Praha-západ. Podle statistik vychází průměrný věk klientů CENTRAL GROUP na 39 let. Více než ¾ kupujících využívá pro pořízení nového bydlení od společnosti hypotéku. Tu firma vyřizuje pro všechny zájemce zdarma a za zvýhodněných podmínek.

 

Rok 2007 byl na českém trhu nového bydlení specifický mimořádnou nákupní aktivitou zájemců o nový byt nebo dům. Důvodem bylo zejména očekávané zvýšení DPH, levné hypotéky a také dobrá kondice české ekonomiky a z toho pramenící optimismus kupujících. „Loňský rok byl rekordní za celou dobu naší působnosti. Letošní prodeje očekáváme určitě nižší. Je to logické – kdo uvažoval o novém bydlení, pořídil si jej kvůli nižší DPH do konce minulého roku,“ hodnotí současnou situaci Dušan Kunovský, předseda představenstva CENTRAL GROUP.

Tato společnost má dlouhodobě největší nabídku nových bytů a domů v Praze. Navíc, pravidelně každý měsíc zařazuje do prodeje nové lokality. Touto dynamikou se odlišuje od všech ostatních developerských firem působících na českém trhu. Ke koupi nového bydlení od CENTRAL GROUP stačí zájemcům uhradit jen 5% z ceny a na zbývající část jim společnost zdarma vyřídí zvýhodněný úvěr. Všechny firemní stavby jsou zděné a mají velmi vysoký standard provedení již v základní ceně. Společnost poskytuje všem kupujícím prodlouženou záruku na jakost svých bytů a domů.

 Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Reality