Multifunkční centrum v Kyjevě nabídne luxusní kanceláře a byty
Praha, 26. 3. 2009 – Zhruba 9000 m² kancelářských a obchodních ploch a 50 bytů o průměrné velikosti 70 m² nabídne multifunkční komplex v centru Kyjeva, který společně s ukrajinskou developerskou firmou PROMBUD staví česká společnost STAVBY a.s.
„Naše partnerská společnost STATUS a.s. dokončila technickou úpravu projektu tak, aby lépe vyhovoval budoucím nájemcům. Vstoupili jsme totiž do rozestavěného projektu, který zrovna neodpovídal trendům a nárokům na moderní bydlení a příjemné pracovní prostředí,“ uvedl Martin Kouřil, ředitel pro strategii společnosti STAVBY a.s. Ta bude po dokončení výstavby obou fází komplexu na konci roku 2011 působit také jako správce objektu a podle Martina Kouřila chce nabízet pronájem kanceláří a bytů přednostně českým společnostem, které podnikají na ukrajinském trhu nebo se do této oblasti chystají.
Výstavba multifunkčního centra si vyžádá celkovou investici přes dvě miliardy korun. Zhruba polovinu těchto nákladů bude financovat prostřednictvím bankovních úvěrů společnost STAVBY a.s., druhou část pak její partner, ukrajinský developer PROMBUD, jemuž garantuje úvěry finanční ústav Proinvestbank ze skupiny významné ruské banky VEB (předsedou její dozorčí rady je ruský premiér Vladimír Putin).
Vedle společností STAVBY a.s. a STATUS a.s. se budou na tomto významném stavebním projektu podílet i další české firmy – architektonické návrhy interiérů kanceláří i bytů by měl provádět Atelier SECCO, o vybavení administrativních prostor nábytkem jedná společnost STAVBY a.s. s firmou TECHO, vybrané stavební materiály by mohla dodávat společnost WAXUM.
„Chceme nabídnout obchodní příležitosti i dalším českým firmám, pro které může být tato zajímavá zakázka odrazovým můstkem pro podnikání v tomto teritoriu. Hledáme především dodavatele vybraných stavebních materiálů a služeb,“ potvrdil Martin Kouřil.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Zlato: "Důvěra je efekt snížení složitosti."
- Kancelářské trhy ve střední a východní Evropě: Změny v poptávce, ekologické priority a nerovnoměrný růst
- Rodinné domy i veřejné budovy ze dřeva. Vše o trendech energeticky efektivních domů přinese FOR ARCH 2025
- Cenová dostupnost bydlení zůstává nadále omezená, ale regionálně značně heterogenní
- Ceny obytných nemovitostí v ČR ve druhém pololetí 2024 rostly, silně především segment bytů
- Trh nemovitostí - Po období korekce cen nemovitostí v letech 2022 a 2023 dochází v ČR i ve většině evropských zemí opět k jejich růstu