Na státní podporu hypotéky dosáhne více lidí
PRAHA (MEDIAFAX) - Klienti, kteří před časem čerpali hypotéku, ale zapomněli požádat o státní úrokovou dotaci, mají novou naději. Píší to středeční Lidové noviny (LN).
Pokud bude schválen nový návrh Ministerstva pro místní rozvoj, ještě mohou dotaci získat. Základní podmínkou podle LN je, aby klienti byli mladší 36 let a aby hypotéka byla čerpána po 1. lednu 2005. Dotace činí jedno procento z úroku.
Úředníci předpokládají, že v případě schválení by účinnost nového opatření vstoupila v platnost v lednu roku 2010.
Martin Čarek, editorikraje@mediafax.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Hypotéky
- Mazlíčky může stresovat i běžný hluk domácnosti. Majitelé si to často neuvědomují
- Radioporadna: Co je lepší? Prací prášek, nebo gel? Výhody i nevýhody porovnává inženýrka chemie (audio)
- Nejčastější chyby při stavbě střechy
- Elektrokolo, robotická sekačka nebo aku nářadí. Kolik stojí jejich provoz během léta a v čem jsou skrytí žrouti energie?
- Život v AFI City vzkvétá: vysočanská čtvrť hlásí nové nájemce i zahájení komunitního pěstování
- Praha 8 otevřela nové byty pro maminky s dětmi. Azylový Kolpingův dům tak může rozšířit služby