Sluneční energie pod vlastní střechou

Slunce vyzařuje na zemský povrch přibližně 15 000 krát více energie než je současná energetická spotřeba celého lidstva. Příroda využívá sluneční energii už po tisíciletí. Díky solárním technologiím může moderní člověk přinést slunce přímo do svého domova.

 

Vývoj moderního technického zařízení budov směřuje ke zvyšování úspor elektrické energie

a ke snižování nákladů na provoz. „Cílem je, aby všechny komponenty navzájem spolupracovaly, maximálně využívaly solární energii, a tím bylo dosaženo co největších úspor,“ potvrzuje Ing. Pavel Vlach ze společnosti KKH Brno, která dodává na český trh energeticky úsporné systémy.

 

Ta připravila pro rok 2010 několik novinek. Jednu z nich představuje solární centrála Wolf CSZ, která zabezpečuje kompletní řešení přípravy teplé vody a vytápění za použití alternativního zdroje, sluneční energie. CSZ představuje kompaktní zařízení včetně regulace, jehož topný výkon se pohybuje od 3,2 do 24,8 kW. Nová solární centrála je plně připravena pro připojení solárních kolektorů, napojení do topného systému a okruhu teplé vody. Volba solární centrály CSZ v sobě spojuje nejvyšší nároky na provozní účinnost s představou nadčasového

a praktického designu. S instalací solárního systému dostává uživatel sluneční energií přímo

do svého domova nebo průmyslového objektu.

 

CSZ je součástí energeticky úsporných solárních systémů, na které lze čerpat dotaci v rámci programu Zelená úsporám.

 

 Monika Vrbská, Marketing Manager, KKHSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Technika