E15: Výstavba bytů se stěhuje do centra Prahy

PRAHA (MEDIAFAX) - Lidé se vracejí z okrajových částí metropole zpět do centra. Píše o tom ve čtvrtečním vydání deník E15.
Developeři proto začínají soustředit své rezidenční projekty do tradiční zástavby v širším centru Prahy. Například společnost Crestyl nyní chystá svůj první projekt v těsném sousedství starších činžovních domů ve Vršovicích.
V bývalém areálu továrny Tesla Vršovice má vzniknout Rezidence Vršovice s více než 260 byty. „Jde o prestižní lokalitu nedaleko tradiční rezidenční čtvrti Vinohrady. Výhodou je dobrá dostupnost, jak městskou hromadnou dopravou, tak automobilem, a také nedaleké obchodní centrum Eden,“ říká projektový manažer Radim Sayed. Téměř čtvrtinu bytů mají tvořit garsoniéry, počítá se i s řadou loftových bytů. Výstavbu chce Crestyl zahájit už letos na podzim.
Do vnitřní části města míří i další velký developer, který dřív stavěl hlavně v zelených polích na okraji. „Sílí segment klientů, kteří primárně požadují bydlení v širším centru. Všichni developeři včetně nás na to reagují,“ potvrzuje výkonný ředitel Central Group Aleš Novotný.
Josef Janda, janda@mediafax.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Zájem o hypotéky na začátku prázdnin překvapil, banky jich v červenci poskytly za 30 miliard
- Realitní trh v České republice ve vzestupné fázi cyklu
- AFI Home portfolio: Sedm z deseti nájemníků zůstává. Stabilita a komfort přitahují klienty i v době vysoké mobility
- Rezidence Re.Start Petynka získala stavební povolení. Výstavba odstartuje se začátkem podzimu
- Skanska spouští výstavbu D.O.K. Radlice a nabídne doposud největší rezidenční dřevostavbu v ČR
- Projekt Savarin má zelenou. Světová architektura otevře vnitroblok v centru Prahy