Černá superstar ve světě designu

Rubrika: Koupelna
Marta Hrdličková (Kurzy.cz), 2.07.2010

Černá – barva  nebo nebarva? Přísně vzato černá vlastně není barvou, ale naopak její absencí. V mnoha kulturách je jí připisována nejrůznější symbolika, představuje radost i žal, magii, dobro i zlo. Přesto nebo právě proto, že je nebarevná, je neodolatelně krásná a nikdy nás nepřestane fascinovat.

 

Není divu, že hrála důležitou roli při formování mnoha oblastí módy, designu i výtvarného umění. Černá je trvalým megatrendem – vždy aktuální, jednoduchá, přitom překvapivá a provokující. Návrhářům nabízí nesčetné variace, umí být neutrálním základem i burcujícím detailem na široké škále materiálů. Černá není vždy černá, nabízí široké spectrum odstínů od mnoha šedých, přes elegantní čerň, až k extrémnímu kontrastu – bílé.

 

Interpretace černé keramiky

Černé oblečení, černé látky, černé doplňky, černý nábytek – to vše je přirozenou součástí našeho života. Villeroy & Boch jde o krok dál a černou používá v tradičním ultra bílém světě: obklady a dlažby v koupelnách i obýváku, na stěnách i podlahách, dokonce i přímo sanitární keramice – umyvadlech,WC a bidetech – VŠE V ČERNÉ!

 

Například Memento, maximálně jednuduchá až puristická kolekce nábytku a sanity pro moderní koupelnu. Memento představuje nic nepředstírající přísné obdélníkové tvary – nejen v čisté zářivě bile, také v temně lesklé černi. Úspěšný design redukovaný na miminum, který je předurčen pro extravagantní koupelnu a její majitele.

Černá dramaticky pronikla především do světa obkladů, kde si návrháři světové značky Villeroy & Boch pohráli s variací černých odstínů, kontrasty lesku a matu, inovativních dekorů a typů povrchů.

 

BiancoNero kolekce obkladů a dlažeb značky Villeroy & Boch se opírá o harmonii vycházející s kontrastu mezi bílou a černou. Historie se opakuje a v  nejnovější trendech se vrací minimalistické principy, kdy „méně je více“. Kreativně využívá širokou škálu možností, kterou keramika nabízí, kombinuje struktury od sametově hladkého povrchu po hrubé bordury, hraje si s formáty, střídá lesk a mat. Nejskvělejší porcelán připomínají stěny obložené kachličkami s 3D efektem na principu tón v tónu.

 

Interpretace černé keramiky Villeroy & Boch je určena lidem, kteří hledají osobitý styl s nádechem luxusu a extravagance. Ať tak či tak, černá byla, je a  zůstane megatrendem nikoliv módním humbukem s jepičím životem.

 

Více na www.villeroy-boch.com

Názory na článek  Černá superstar ve světě designu
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Koupelna