Prázdniny – ideální čas pro nový dětský pokoj!

Rubrika: Interiéry
Marta Hrdličková (Kurzy.cz), 26.07.2010

Děti odjely na prázdniny a to je ideální doba, pro přeměnu jejich království. Před začátkem nového školního roku tak budou mít úžasné překvapení a nový, hezčí prostor, kde se budou dobře cítit. Pokud máte doma již spíše náctileté, i oni mohou využít volného času a dát svému pokoji nový design podle svých pocitů a přání. V nápadech se meze nekladou! Děti potřebují svůj vlastní svět, který se tomu našemu příliš nepodobá. Dopřejte jim ho!

 

Nábytek do dětského pokoje bychom měli vybírat na základě těchto kritérií: věk, pohlaví, počet dětí v pokoji, velikost pokoje a v neposlední řadě dle finančních možností. Pokoj každého dítěte by měl odpovídat jeho nejen jeho věku, ale i zálibám. Již jsou naštěstí pryč doby, kdy všechny dětské pokoje vypadaly naprosto stejně a nebylo to pouze zvoleným nábytkem. Popusťte uzdu své fantazii a alespoň něčím novým oživte pokoj svých ratolestí nebo se v létě pusťte do rozsáhlejší přeměny.

Při zařizování pokojíčků především pro ty nejmenší, myslete také na jejich bezpečnost. Veškeré prvky, které budou v dětských pokojích umístěné, musejí být pro tento účel uzpůsobeny.

 

Pokojíčky pro ty nejmenší

Při zařizování pokojíčku pro miminko vycházejte z toho, co všechno potřebujete. Nezapomeňte na dostatečné množství odkládacích a úložných ploch a také na své pohodlí. Pokojíček by měl být zařízen tak, aby bylo možné jej snadno uzpůsobit rostoucímu děťátku. Tedy již v začátcích myslete na prostor pro batolení a posléze hraní. Zvolené barvy by měly být veselé, ale ne agresivní. Dané prostředí totiž bude mít, kromě jiných faktorů, vliv na pohodu vašeho dítěte i vás.

 

 

Ideální pro potřeby školáka

Zde je obzvláště důležité dbát na rozmístění nábytku. Pokud je to jenom trochu možné pracovní stůl by měl být dostatečně prostorný a v dosahu denního světla. Velmi důležitá je pohodlná židle a vhodná nastavitelná lampička. Nezapomeňte, že i nábytek by měl s vaším školákem růst a proto dobře zvažujte jeho výběr.

Pokud máte doma malého sportovce či muzikanta, popusťte uzdu své fantazii a dekorujte pokoj v jeho stylu. Vytvoříte mu tak ideální zázemí.

 

 

 

Módní design pro teenegera i studenta

Zde se připravte zcela jistě na kompromisy. Je jisté, že vaše představa se bude poměrně dost odlišovat od představy obyvatele daného pokoje. Každý mladý člověk potřebuje svůj prostor a možnost realizovat se, dopřejte mu to a pouze dohlédněte, ať je daný pokoj alespoň trochu funkční.

 

Více na www.sconto.cz

 

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografie

Články Interiéry