Aranžujeme květiny s Markétou

 

Vítám Vás při našem malém kurzu aranžování květin.


Udělejte si čas pro sebe a zkuste si něco pěkného vytvořit, je to snadné a uvidíte, že Vás vlastní výtvor bude těšit několikanásobně víc, nežli zakoupený.  Zajděte do květinářství, kupte si pár kytiček. Vázu dnes můžete pořídit velice levně,  například v obchodních domech s nábytkem. Máte- li veškerý materiál, udělejte si čas, pusťte příjemnou hudbu, uvařte kávu či čaj a pusťte se do vytváření.

 

Krok 1

nakoupit následující materiály:
- Chrysantémy: Britney, Roma, Viking Dark
- Amaryllis Ambience

- Růže Akito
- 1 skleňená krychle

- nůž na zařezávání květin

 

 

Krok 2
seřezáváme stonky Amaryllisů v různých výškách a plníme jimi vázu.

Amaryllis nebo-li Hippeastrum, u nás, ale  Hvězdník nebo Amarylka. Tato krásnokvětá rostlina pochází z Jižní Ameriky. Můžete jí koupit  v květináčich jako cibulovinu, ale také jako řezanou květinu.

 

Krok 3
Stonky Amaryllisů jsou duté, takže se do nich mohou jednoduše vsunout květy Chryzantém a růží, důležité je, aby stonky byly dostatečně dlouhé a dosáhly až nadno vázy, nakonec zalijeme do jedné třetiny vodou.

Podzim přeje chryzantémám a zde můžete vidět i jiné kultivary, než jaké se prodávají v květináčích. Tato květina má široké uplatnění díky rozmanitosti květů.

 

 

Tak a práce je hotová, aranžmá Vás bude těšit  po dobu nejméně tří týdnů. Není to příjemný pocit ? Vytvořili jste něco krásného,  něco co potěší našeho ducha.


 

Na vánoční kurzy aranžovánín květin s Markétou Fleischnerovou se můžete přihlásit.  Konají se v divadle Dobeška na www.divadlodobeska.cz/studio , jsou tříhodinové a tématem  je adventní věnec v tradičním stylu nebo na www.designskola.cz , tento kurz je celodenní a  tématem je adventní čas v luxusním stylu.
www.mfart.cz

 

 

 

 

 

 Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry