Kolekce Witex Color a Witex Color+: Individuální design pro nadstandardní bydlení

Kvalitní laminátové podlahy patří mezi věrohodné imitátory přírodních i umělých materiálů, nabízejí tradiční i méně obvyklé až atypické dekory. A právě dvě zajímavé kolekce se zcela individuálním designem postupně představili designéři německého výrobce laminátových krytin Witex. První z kolekcí, Witex Color s pěti jednobarevnými dekory, nabízí dva druhy provedení: extravagantní vysoký lesk anebo decentní mat. Druhá zmiňovaná, kolekce Witex Color+ se šesti jedno- i různobarevnými dekory, kombinuje působivý vysoký lesk s ještě odolnějším povrchem a je proto zcela vhodná i pro komerční použití. Obě kolekce s netradičním designem evokují dojem dlažby a přinášejí vysokou kvalitu, jedinečnost a modernost. Barevné kolekce Witex Color a Witex Color+ otevírají dveře nejnovějším designérským a interiérovým stylům. Kromě designu vynikají i speciálními technologiemi použitými při výrobě, díky nimž jsou krytiny odolné a stabilní. Výrobce dokonce u obou kolekcí garantuje celoživotní záruku na spojovací systém a stabilitu produktu. Krytiny od Witexu na český trh výhradně dováží společnost Kratochvíl parket profi, která je dodává svým obchodním partnerů a do prodejen specializované maloobchodní sítě s podlahovými krytinami 1 FLOOR.

 

Witex Color

- dekory White, Black, Umbra Grey, Ruby Red, Sapphire Blue

 

Spojením klasické jednobarevnosti s decentně matným anebo naopak vysoce lesklým povrchem vznikla kolekce Witex Color - kolekce s neobyčejným vzhledem i netradičním procesem výroby. Kolekce zahrnuje pět jednobarevných dekorů s výraznými odstíny bílé, černé, temně šedé, rubínově červené a safírově modré. Ke každému ze zmiňovaných odstínů výrobce nabízí zcela matný anebo luxusní vysoce lesklý povrch. Obvodové hrany jednotlivých desek o rozměrech 823 x 329 mm jsou navíc zvýrazněny mikrovláknem a jemným zkosením, čímž krytina získává na prostornosti a harmoničnosti. Tloušťka lamel je 8 mm.

 

Díky speciální technologii vytvrzení povrchu pomocí elektronového paprsku je krytina, navzdory svému lesku i matu, obzvláště odolná proti poškrábání, oděru i vůči skvrnám. Kolekce je vybavena spolehlivým a osvědčeným instalačním zámkovým systémem LocTec – Unilin® a umožňuje pokládku na podlahové vytápění. Třída zátěže 23 pro soukromé prostory krytinu předurčuje pro použití v podstatě ve všech obytných prostorech: na chodbě, v ložnici, v obýváku i v pracovně. Laminátovou krytinu Witex Color lze umístit i do vlhčích prostor kuchyní a koupelen, neboť disponuje voděodolnou nosnou deskou s Aqua-Protect® ochranou, zabraňující případnému nabobtnání podlahy, a hranami impregnovanými proti vlhkosti. Provedení v matu se třídou zátěže 32 pro komerční prostory je možné umístit i do středně zatěžovaných prostor kanceláří, butiků či kaváren. Provedení lesk nabízí o stupeň nižší třídu zátěže, proto ji výrobce doporučuje spíše do méně zatěžovaných komerčních prostor.

 

 

Witex Color+

- dekory Deep Night, Monochrom, Ferrum, Sunset, Ice, Reed

 

V návaznosti na kolekci Witex Color byla vyvinuta prémiová kolekce Witex Color+, která vyniká designem vysokého lesku a především extrémní odolností. Kolekce nabízí celkem šest dekorů, jednobarevný černý odstín Deep Night, chromový Monochrom,  temně červánkový Sunset a ledově bílý Ice, dále pak dekor inspirovaný strukturou železa Ferrum a proužkovaný šedobílý Reed. Jednotlivé lamely jsou vyráběny v XXL-formátu 1488 x 293 mm s tloušťkou 11,4 mm.

 

Inovovaný technologický postup výroby krytině dává zelenou pro použití i v extrémně zatěžovaných komerčních prostorech. Dekorativní papír na povrchu chrání 1 mm silná a velmi odolná vrstva X-Protect®, která představuje několik pryskyřičných vrstev slisovaných k sobě za působení vysokého tlaku (vysokotlaký laminát HPL). Tento speciální povrch umožňuje i mechanické čištění krytiny. Krytina je, stejně jako Witex Color, opatřena voděodolnou nosnou deskou Aqua-Protect®, zámkovým systémem LocTec – Unilin® a umožňuje pokládku na podlahové vytápění. Třída zátěže 23/33 zaručuje bezproblémovou pokládku krytiny v těch nejvíce zatěžovaných prostorech soukromého i komerčního charakteru.

 

Více na www.kpp.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry