Jak zabezpečit svůj dům před zloději během letní dovolené

Rubrika: Tipy a triky
Marta Hrdličková (Kurzy.cz), 21.06.2011

Léto a prázdniny jsou pro nás obdobím odpočinku a relaxace, kdy mnohem častěji trávíme svůj volný čas mimo domov, a to i po delší dobu. Letní čas bývá ale rovněž „hlavní“ sezonou pro všechny zloděje. Podle řady policejních statistik v tomto období pravidelně výrazně stoupá počet vloupání do bytů, domů i chat, které jejich majitelé dostatečně nezabezpečili.

 

Prvním a důležitým krokem jak zabránit útokům zlodějů je bezesporu prevence. Kvalitní pojištění domácnosti nám možná vykompenzuje vzniklou finanční ztrátu, ale těžko už nahradí duchovní hodnotu zcizené věci a rozhodně naruší potřebný pocit bezpečí, který v prostředí našeho domova hledáme. Je proto třeba zvolit taková opatření, která nenechavce od jejich úmyslu odradí či jim ho přinejmenším výrazně ztíží.

 

Pouze bezpečnostní dveře zloděje nezastaví

 

Bytelné dveře s kvalitními bezpečnostními zámky jsou pro zloděje jistě velkou překážkou, měly by však být už něco jako zabezpečovacím standardem. Snadno přístupnou cestou k vyloupení jsou ale velmi často opomíjená okna, balkony, lodžie či prosklené zimní zahrady a nedostatečně zabezpečené garáže. Zde už by své místo měly najít například bezpečnostní fólie a hlavně elektronické zabezpečovací systémy, představující komplexnější formu ochrany.

 

Detektory pohybu a tříštění skla v kombinaci s magnetickými kontakty pro kontrolu otevírání oken a dveří minimalizují možnost vniknutí do objektu. Chybět by určitě neměly vnitřní i venkovní  sirény s vestavěným světelným majákem, které zloděje při „jeho práci“ zaručeně v klidu nenechají a jsou často prvotním důvodem jeho úprku. Je-li pak váš systém propojen s vaším mobilním telefonem či pultem centrální ochrany, máte jistotu, že spolu s dalšími provedenými opatřeními před vaším odjezdem si dovolenou užijete bez větších starostí.

 

Dnešní zabezpečovací technika opravdu umí leccos a její pořizovací cena rozhodně nedosahuje tak astronomických částek, jak si často myslíme. Důležité je hledat kvalitu a vyhnout se nápadně levným produktům, které mnohdy jako zabezpečovací systém pouze vypadají, avšak o jejich spolehlivosti lze značně pochybovat. Určitě se vyplatí svěřit vše do rukou renomované montážní firmě, která zajistí kompletní servis a poskytne potřebné informace a garance. Pouze vhodně zvolený, odborně instalovaný a správně používaný bezpečnostní  systém může váš domov zabezpečit skutečně spolehlivě.

 

Na stránkách www.alexor.cz, které provozuje přední dodavatel bezpečnostních systémů u nás, naleznete užitečné rady a návody na kvalitní zabezpečení, jež můžete konzultovat také s odborníkem. Na webu je k dostání i široká škála balíčků elektronických bezpečnostních systémů a další příslušenství pro ochranu vašeho domova, ať již obýváte malou garsoniéru či žijete s rodinou ve velkém dvougeneračním domě.             

Názory na článek  Jak zabezpečit svůj dům před zloději během letní dovolené
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky