České Budějovice přestaly prodávat městské byty

TNBiz (TN.cz), 29.09.2011

ČESKÉ BUDĚJOVICE (MEDIAFAX) - Prodej městských bytů neplánuje v současnosti ani v budoucnu město České Budějovice. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí radnice Jitka Welzlová s tím, že nyní vlastní město celkem 1844 bytových jednotek.

V minulosti Budějovice městské byty prodávaly, šlo hlavně o jednotky v panelových domech na sídlištích Vltava, Máj, Šumava nebo na Lineckém předměstí.

"V současné době město prodej dalších bytů neplánuje, a zřejmě ani v budoucnu. Město si chce ponechat určitou majetkovou rezervu," uvedla mluvčí magistrátu.

V letošním roce získá město na nájemném asi 61 milionů korun. Většinu peněz vrací radnice zpět do provozu, tedy do úprav a oprav bytových jednotek, domů či jejich technických zařízení, jako jsou výtahy a podobně.

"Peníze vybrané na nájemném nejsou započteny do běžného rozpočtu města, ale jsou na účtu takzvané hospodářské činnosti, kdy jsou právě využívány na opravy a rekonstrukce bytového fondu," uvedl ředitel Správy domů města Ladislav Volf.

Právě v Českých Budějovicích si lidé chválí skutečnost, že když například nájemník bytu zemře, odstěhuje se či je soudně vystěhován z důvodů dlouhodobého neplacení nájemného a služeb, téměř okamžitě nechá Správa domů byty opravit či zcela zrekonstruovat.

Město však v souvislosti s deregulací nájemného pro příští rok plánuje s navýšením nájemného v městských bytech. Mělo by jít o zdražení o 15 procent, což je u bytu do 40 metrů čtverečních s měsíčním nájmem 60 korun za metr asi 500 korun.

Zda nájemné v městských či obecních bytech zdraží i jiné radnice v kraji, není nyní zatím jasné.

René Kekely, kekely@mediafax.cz

Názory na článek  České Budějovice přestaly prodávat městské byty
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Ceny nemovitostí