Ložnice – oáza klidu, romantiky a vášně

Ložnice je místem, kde odpočíváme a nabíráme blahodárnou energii, prožíváme vzácné chvíle se svým partnerem, dětmi. Je to místo, které by pro nás tedy mělo být jakousi oázou klidu, romantiky a vášně.

Někteří odborníci radí, že by měla ložnice působit chladným dojmem, aby její atmosféra zklidnila smysly a dopřála nám povzbuzující spánek. Doporučují tedy spíše studené barvy. Stále častěji ale lidé volí teplejší barvy a dávají přednost útulnosti prostoru. Vidět tak můžeme tmavé či světlé dřevěné plochy doplněné teplým odstínem dekoru. Interiér často dotvoříme zajímavou, výraznější barvou části stěn, a tím podtrhneme atmosféru celé místnosti. Velmi oblíbené jsou stále luxusní tapety. Pokud máme ložnici spíše neutrální, můžeme ji měnit dle ročního období či své nálady vhodnými dekoracemi a povlečením.

 

Barvy/trendy ložnicového interiéru pro rok 2012 jsou přírodní a hnědé tóny, barvy orchideje a kiwi. Do módy se opět vrací i čalouněná lůžka.

 

Důraz na detail

Stále častěji je preferována kvalita a proto se klade velký důraz na maličkosti provedení a stylu nábytku či doplňků.

 

Elegantní klasika

- vyhledávají ji spíše lidé, kteří již nechtějí tolik experimentovat, potrpí si na klasiku a luxus.

 

Něžná romantika

Romantické ložnice bývají spíše světlejší a doplněné jemnými barevnými tóny.

 

Hra barev a emocí

Pokud máte rádi výraznější barvy, můžete je zvolit i pro svou ložnici. Nezapomínejte však, že obzvláště zde platí pravidlo, méně znamená někdy více.

 

Singles

Stále častěji se setkáváme s výrazem „Singles“. Pokud si zařizuje byt člověk primárně sám pro sebe, volí v zásadě ty samé věci a proporce jako v páru. Dnes si při zařizování ložnice málokdo kupuje standardní jednolůžko.

 

Pro ni

Sama žena si může svou ložnici zařídit zcela dle svých představ. Je to její království. Často proto sahají k odstínům barev, které jim jsou bližší. Ložnice také může odrážet nejen styl ale i zájmy a koníčky své majitelky.

 

Pro něho

Muž pro svou ložnici volí především tmavší, mužské barvy a jednodušší vzory. Nicméně častokrát zařizuje tento prostor také v červené barvě, která evokuje vášeň a vzrušení. Většinou se jedná o hladké, jednoduché linky nábytku i dekoru, kterého zde příliš nebývá. Své koníčky muž do ložnice většinou nevtiskává, od toho má pracovnu. Ložnice je zařízena spíše účelově.

 

Praktický pomocník – pánský sluha

Praktický a stále oblíbený stojan na šaty, tzv. pánský sluha, je praktickým pomocníkem, který se hodí nejen do našich ložnic. Můžeme se setkat s nejrůznějšími tvary a módními designy.

 

Zdroj: www.sconto.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry