Coverlam – porcelánová novinka pro všestranné použití

Marta Hrdličková (Kurzy.cz), 9.05.2012

Společnost Los Kachlos přichází na český trh se španělskou designovou novinkou - dlažbou a obkladem budoucnosti s názvem Coverlam. Jedná se o mimořádně pevnou laminvanou porcelánovou desku tenkou pouhé tři milimetry a velkou až 3x1 m.

Coverlam se ve Španělsku vyrábí smícháním přírodních surovin – půdy s výskytem vody – a užitím velmi pokročilého systému lisování. Roli hraje i samotné vypálení v nové hybridní (elektrické a plynové) peci, která mimo jiné umožňuje snížení emisí CO2. Coverlam je poté v zadní části posílen skleněnou síťovinou o tloušťce 0,5 mm – získá tak optimální mechanickou pevnost. Vyrábějí ho ve velikosti 3x1 metr a díky tloušťce 3,5 mm je velmi snadné do tohoto obkladu – či chcete-li dlažby - vrtat, řezat nebo provádět jakékoliv úpravy.

 

Společnost Los Kachlos nabízí Coverlam jako ideální materiál pro interiéry i venkovní prostory. Drží na vnitřních i vnějších vyhlazených stěnách, je možné ho použít dokonce i jako venkovní dlažbu v oblastech bez hustého provozu. Každý, kdo má v plánu zrekonstruovat si například koupelnu, Coverlam uvítá. Lze ho totiž velmi snadno použít přímo na jiný materiál. Tím pádem odpadá demolice předchozích dlažeb či obkladů, nepohodlí hluku, prachu i sutí, nehledě na rychlejší postup. Je to také ideální produkt k obložení fasád, zvýšených podlah či falešných stropů, navíc jeho rozměry a snadné řezání mohou posloužit jako nový povrch pro dveře, pulty, dělící stěny a podobně. Díky svým velkým rozměrům a technickým vlastnostem se hodí i jako podlaha či obložení stěn v nemocničních zařízeních a ordinacích. Je totiž odolný vůči chemickým útokům a velmi snadno se čistí.

 

Coverlam je odolný proti ohýbání, UV záření, chemickým látkám, opotřebení, ohni a mrazu. Lze jej recyklovat a jeho výroba je výjimečně citlivá k životnímu prostředí. Všechny tyto a výše uvedené vlastnosti z něj dělají všestranně použitelný, jedinečný a inovativní produkt.

 

 

Více na www.loskachlos.cz

Názory na článek  Coverlam – porcelánová novinka pro všestranné použití
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy