Sedací soupravy do každé rodiny

Kam posadíte hosty, kteří přijdou na návštěvu? Do sedací soupravy. Kde rádi relaxujete s knížkou nebo se sklenkou dobrého vína? Na sedací soupravě. Pohodlná sedací souprava je prostě středobodem každého obývacího pokoje.

Od sedací soupravy očekáváme komfort, pohodlí a dlouhou životnost. Důležitý je nejen design, který by měl korespondovat s vybavením našeho obývacího pokoje, ale také materiál a tvar. Možná vás hned na první pohled zaujme vzhled sedací soupravy, ale nedejte na první dojem. Povedený design ještě nezaručuje pohodlné posezení a kvalitu.

Kritéria sedací soupravy

Ať už hledáte klasickou sedací soupravu nebo uvažujete o koupi rohové sedací soupravy, dbejte na kvalitu jejího provedení. Na co byste se měli při výběru nové sedačky zaměřit?

·         Konstrukce – základem každé sedací soupravy je její konstrukce. Ideálním materiálem je dřevo, protože odolává častému namáhání, je šetrné k životnímu prostředí a charakteristické dlouhou životností. Výborně se také kombinuje s různými druhy potahových materiálů.

·         Tvar a velikost sedací soupravy – vždy jsme ovlivněni prostorem. Pokud máte malý obývací pokoj, zvolte menší sedací soupravu, která vám ovšem poskytne dostatek pohodlí i místa pro návštěvy. Majitelé velkých obývacích pokojů ocení spíše větší rohové sedací soupravy.

·         Rozkládací, nebo ne? To je další otázka, kterou musíte při výběru nové sedací soupravy vyřešit. Rozkládací sedací soupravy jsou praktické, pokud u sebe doma potřebujete čas od času někoho ubytovat a nevlastníte pokoj pro hosty. V současné době nabízí kvalitní rozkládací sedací soupravy velmi pohodlné spaní, takže je můžete v případě velmi malého bytu využít i jako postel.

·         Potahový materiál – na výběr dostanete nespočet různých materiálů a vzorů od klasické kůže po moderní textil. Záležet bude především na vašich osobních preferencích. Moderní látky a vzory se hodí do novodobých interiérů, zatímco kouzlo klasického obývacího pokoje podtrhne kožená sedací souprava.

Jako materiál sedací soupravy mohu doporučit především kombinaci dřeva a textilu nebo kůže. Kožené sedací soupravy jsou stále symbolem luxusu a komfortu,“ uvedl Martin Knittich z internetového obchodu Isedacky.cz.

Kvalitní sedací soupravy se zárukou

Kvalitní a luxusně vyhlížející sedací soupravy přitom nemusí být vůbec drahé. Navíc platí, že koupě velmi levné sedačky se nevyplácí. Životnost laciných kousků bývá nízká, potahy brzy ztrácejí svůj vzhled a barvu.

Investice do kvalitní kožené soupravy se určitě vyplatí. U zákazníků je oblíbená například kožená sedací souprava Madison,“ doporučil Martin Knittich. Sedací souprava Madison je typická moderními křivkami, které slibují pohodlné posezení. Vyrobena je z nejlepších materiálů, které jsou zárukou dlouhé životnosti. Tuto sedačku budete mít na celý život.

 Zajímavou novinkou je atypická rozkládací sedací souprava Peter, která byla v roce 2012 představena v Miláně. Pomocí jednoduchého a důmyslného mechanismu vytvoříte z této sedačky patrovou postel,“ dodal p. Knittich.

Rozkládací sedací souprava Peter se hodí jak do obývacího, tak do dětského pokoje. Oceníte ji především v případě menších prostor, kdy potřebujete ušetřit každý kousek místa. K dispozici je v luxusním koženém provedení a vybrat si můžete z několika barev – například hravé zelené, která osvěží každý interiér.

Samozřejmě, že pokud si pořídíte kvalitní sedací soupravy, dostanete i dlouhou záruku. V případě výrobků zakoupených v e-shopu Isedacky.cz se můžete těšit na záruku až deset let!

 

 

Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy