Soutěžte v červnu a vyhrajte pro svého psa 3000 Kč!

Červnová soutěž začíná, soutěžte a vyhrajte pro svého psa poukaz na 3000 Kč! Za poukaz pro vašeho psího kamaráda vyberete barevný značkový pelíšek, obojek a veselé hračky značky ROGZ. Stačí nejpozději do 30.6.2014 správně odpovědět na dvě lehké soutěžní otázky. 

Patronem červnové soutěže zaměřené na naše psí kamarády je ROGZ.CZ, známá značka s kompletní nabídkou designových chovatelských potřeb a superprémiových a prémiových krmiv i módních doplňků.

Soutěžní otázky:

1. Patří do kompletní výbavy pro štěně sprej proti okusování?
a)  ne
b) ano

2. Je v nabídce obojků pro štěňata i obojek stříbrné barvy?
a) ano
b) ne 

Soutěž probíhá v termínu od 1.6. – 30.6.2014. Své odpovědi posílejte na soutez@bydlet.cz. Do slosování budou zahrnuti jen ti respondenti, kteří pošlou správné odpovědi na všechny soutěžní otázky nejpozději do 30.6.2014. Každý respondent soutěže může zaslat pouze jeden e-mail. Po ukončení soutěže bude vylosován výherce, který si převezme výhru od ROGZ.CZ. O výhře bude informován e-mailem. Respondenti naší soutěže souhlasí s tím, že na jejich e-mail může být zadavatelem soutěže zasláno reklamní sdělení. 

Výherní poukaz se nevztahuje na zboží v akci nebo ve slevě. Platí pouze pro produkty “značky ROGZ”.

Rozhodli jste se pořídit štěně a nevíte co vás čeká?
S pořízením štěňátka přijdou i nemalé starosti. Připravte se, že je to podobné, jako pečovat o malé dítě. Také štěně vyžaduje nepřetržitou péči a pozornost svého okolí. Tuto odpovědnost na sebe berete do dalších let.

Jaké plemeno pejska si vybrat?
Plemeno pejska by mělo korespondovat s vaším životním stylem. Každé plemeno vyžaduje jinou péči. Týká se to především dostatečného pohybu, který by měl mít denně každý pes, krmení, návštěv zvěrolékaře a celkové pozornosti.

Nenechte se zmást velikostí plemene. Mnohdy štěně malého plemene vyžaduje více pohybu a pozornosti, než štěně velkého plemene. Některá plemena psů jsou úzkostlivá, proto vámi oblíbené kino nebude jednou za čtrnáct dnů, ale omezíte se na kino jednou měsíčně apod. Úskalí s pořízením štěňátka je mnoho, ale všechny tyto nepříjemnosti vynahradí porozumění, souznění a láska s vaším novým kamarádem.

Chcete mít doma pejska s dokumenty nebo zvolíte levnější variantu?
Plánujete, že z vašeho štěňátka bude šampión? Pak si jej pořiďte určitě s dokumentací jeho rodu. Pořízení štěněte s PP je dražší, ale je jistota koho kupujete. Máte všechny potřebné informace o rase, původu, takže by se nemělo konat žádné překvapení.

U voříška si nemůžete být jisti ani velikostí ani povahou, temperamentem apod. Prostě je to tak trochu „zajíc v pytli“.

Existuje ještě jedna varianta a tou je zakoupení čistokrevného křížence. Každý z rodičů je jiné rasy s PP a potomek většinou dědí jen ty nejlepší vlastnosti. Málokdy zdědí zdravotní nebo povahové vady svých rodičů, ba naopak štěňata vykazují nejlepší vlastnosti od obou.

Co vyžaduje péče o štěně?
Péčí o štěně se rozumí udržování jeho kůže, kožichu, zubů, dásní a drápků v dobrém stavu. Péče o pejska by se měla stát pravidelným rituálem, při kterém si budete upevňovat svou autoritu. Abyste mohli pečovat o pejska, potřebujete výbavu pro štěně.

Co do začátku potřebuje vaše štěně?
Kompletní výbava pro štěně by měla být doma dříve, než si štěňátko přinesete. Do takové výbavy například patří plastové misky s nerezovou vložkou, kartáče na vyčesávání srsti, šampony. Nezbytností jsou pak odolné obojky pro štěňata, vodítka, spreje proti okusování, které zabrání štěněti okusovat předměty v domácnosti díky své nepříjemné hořké příchuti. Velký výběr i hezký design naleznete u značky ROGZ.

V začátcích vám s venčením pejska pomůže psí záchod Savic. Je vhodný nejen pro štěňata, ale i pro nemocné a staré psy.


Pro pocit bezpečí musí mít každé štěňátko v bytě svůj pelíšek
Při výběru se zaměřte především na praktické vlastnosti pelíšku. Pelíšek pro štěňátko by měl být vyrobený z pevného odolného materiálu. Značka ROGZ nabízí pelíšky z materiálu RipStop nylon, který je nepromokavý, tekutiny po povrchu stečou a nevsají se. Výplň je z dutého vlákna, nepohlcuje pachy, tím nepodněcuje štěňátko ke škrábání a ničení pelíšku. Povlak pelíšku je sundávací na zip a můžete jej prát v pračce na 30 °C. Dokonce vybrané dekory pelíšků ROGZ designově sladíte s obojkem, vodítkem nebo miskou na krmení.

Nezapomeňte na hračky, které ocení každé štěně. Časem poznáte, které hračce dává váš pes přednost. Jeho hravost i výběr hraček se v průběhu měsíců a let bude měnit. 

 

Václav Masopust
www.ROGZ.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky