Ochrana majetku je důležitá investice, čeká vás klidnější dovolená

Ochrana našeho majetku je jednou z nejdůležitějších investic, jaké si lze představit, a opatrnosti není nikdy dost. Klíčová osoba, která vám pomůže, navrhne možnosti, kvalifikovaně namontuje nový zámek, zajistí záruční i pozáruční servis je spolehlivý a  certifikovaný zámečník.

Pár tipů, podle čeho vybrat spolehlivého zámečníka
Jak poznat, ve kterém obchodě najdu skutečného zámečníka a ve kterém prostého „kopírovače klíčů“? Jak se vyvarovat podvodníků a nekvalitní práce? Zkrátka – jak si vybrat zámečníka? Ochrana našeho majetku je jednou z nejdůležitějších investic, jaké si lze představit, a opatrnosti není nikdy dost. O několik rad ze své praxe se podělil Jan Hrnčíř ze společnosti ASSA ABLOY, která vyrábí zámky známé české značky FAB.

Sami výrobci poradí
Vaším prvním vodítkem je internet. Jedním z nejlepších doporučení, které může zámečník mít, je totiž certifikace od některého z velkých výrobců zámků či bezpečnostní techniky. Na webových stránkách dotyčného výrobce jsou zpravidla kontakty na takto certifikované zámečníky uvedeny. „Špatný nebo nespolehlivý zámečník prostě certifikát od výrobce nedostane a jeho partnerem se nestane,“ vysvětluje Jan Hrnčíř.  

Nakupujte i očima
Leccos vám může napovědět také exteriér a interiér prodejny, do které se chystáte zajít. I zde platí, že nálepka nebo vývěsní štít některého z výrobců zpravidla zaručuje dobrou kvalitu zboží a služeb. Dobrý pozor byste si měli dát na různá bezejmenná zámečnictví a tzv. „vetešárny“. „Dobrým ukazatelem zde mohou být nejrůznější certifikáty, osvědčení a diplomy, které si samozřejmě zámečník nenechá někde v šuplíku, ale vystaví je tak, aby vás hned praštily do očí,“ radí Jan Hrnčíř z ASSA ABLOY.

Dobrý zámečník poradí
To, jestli si zámek objednat právě v této prodejně, nebo jít raději o dům dál, vám může prozradit i zámečník sám. „Dobrý zámečník je schopen vám poradit několik možností, jak vyřešit váš problém,“ říká Jan Hrnčíř. „Výrobky vám srozumitelně odprezentuje a navrhne ten nejvhodnější. Nemusíte být sami experty na zámky, abyste zpozorovali, že vám zámečník není schopný nebo ochotný vše důkladně vysvětlit.“

Co prodá, to i namontuje
Existuje samozřejmě podstatný rozdíl mezi tím, kdo vám zabezpečení jen prodá, a tím, kdo je schopný se o něj i postarat. Skutečně dobří zámečníci vám zpravidla sami nabídnou záruční i pozáruční servis prodávaného výrobku, stejně jako jeho montáž do dveří. Pokud zámečník tvrdí, že zámky neinstaluje ani neopravuje, raději se porozhlédněte jinde.

Reference jsou všechno
Zcela jiná situace nastává, když například ztratíte nebo zabouchnete klíče a potřebujete otevřít byt nebo dům. Na poli různých pohotovostních zámečnictví totiž naprosto žádná regulace neexistuje. Prosté vyhledání nejbližší takové služby na internetu zpravidla není nejlepší strategií, protože nikdy nevíte, kdo může přijet a co s vašimi dveřmi udělá. I zde ale existuje řešení, a to opět stránky výrobce. „Nejjednodušší postup spočívá v zavolání do některého z autorizovaných servisních center dané značky. Tam vám bezpochyby budou schopní poradit některého zámečníka, se kterým mají dobré zkušenosti,“ radí Jan Hrnčíř.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry