Vánoční dárky: jak dobře zabalit vánoční dárky

Rubrika: Interiéry
Jana Brožková (Bydlet.cz), 10.12.2014

Jak zabalit vánoční dárky, aby pod stromkem vypadaly co nejlépe a udělaly obdarovaným radost? Ideální je zvolit takové barvy a vzory, které budou ladit s ozdobami na stromku. K dostání je spousta druhů balicích papírů, od jednoduchých jednobarevných až po nápadité vzory, matné i lesklé. Klasickými a stále oblíbenými vánočními vzory zůstávají kostky, stromky, sněhové vločky, větvičky, andílci či zvonečky.

Oblíbený je také severský styl, k němuž patří nejrůznější norské vzory, jako jsou sněhové vločky, sobi, medvídci, sáňky či lyže. Poté, co dárek zabalíte do balicího papíru, ho dozdobte různými stuhami a mašlemi. Použít můžete i drobnější ozdoby, jako jsou klasické baňky, andílci či zvonečky, nebo použijte sprej se třpytkami.

Prostor pro kreativitu nabízejí především jednodušší balicí papíry, na kterých budou vypadat dekorace nanejvýš vkusně. Nakonec nezapomeňte na dárek připevnit jmenovku – můžete si ji sami vyrobit nebo si koupit originální varianty s různými obrázky apod.

Místo balicích papírů můžete na některé dárky použít koupené krabice, krabičky a dárkové tašky, které seženete v různých velikostech. Do nich stačí dárek vložit a připevnit jmenovku. Pokud jsou krabice jednobarevné, můžete je polepit samolepkami, dozdobit mašlemi nebo vlastnoručně pomalovat jednoduchými vánočními motivy. 


Desatero tipů pro balení vánočních dárků:

radí Alena Pobudová z hobbymarketu OBI Praha-Štěrboholy

•    Neotřele budou pod stromkem vypadat dárky v sáčcích z organzy, které dozdobíte například pomocí korálků či mašlí. Použít můžete i látkové sáčky s vánočními vzory.

•    Převažuje-li ve vaší domácnosti vintage vánoční výzdoba, slaďte do tohoto stylu i dárky. Použijte například režný papír, který potáhnete krajkou nebo lesklými stuhami – pěkně vypadá kombinace stříbrné a starorůžové.

•    Hitem letošních Vánoc budou umělé květy. Můžete jimi ozdobit nejen stromek a stůl, ale také dárky. Květy poslouží místo mašlí a dodají dárkům netradiční vzhled.

•    Kromě mašlí a ozdob můžete dárky dozdobit také větvičkami jehličnanů nebo celým kořením – efektně vypadá skořice či badyán, poslouží i sušené květy či plátky citrusů.

•    Dárky můžete dozdobit šiškami či ořechy, které postříkáte zlatým či stříbrným sprejem.

•    Pokud použijete jednoduchý balicí papír v přírodních barvách, hodí se na převázání širší mašle z hrubých tkanin nebo lýko.

•    Při balení dárků vám mohou vypomoct i domácí zásoby – využijte například krabici od bot, kterou s využitím šablon přestříkáte sprejem nebo polepíte balicím papírem. Velmi pěkné efekty lze vytvořit i pomocí novinového papíru.

•    Jestliže chcete darovat peníze, zvolte obálku z kvalitnějšího a pevnějšího papíru. V případě jednobarevných obálek (perfektně se k Vánocům hodí červená či zlatá) se vám nabízí řada možností pro dozdobení. Použijte nejen mašle, ale i drobné ozdůbky jako například hvězdy či rolničky. K dostání jsou i obálky s vánočními motivy či drobnými ozdobami.

•    Pokud máte děti, které už nevěří na Ježíška, můžete je zapojit do procesu balení dárků. Pořiďte si jednoduchý balicí papír, který děti budou moci pomalovat nebo na něj obtisknout různé vánoční vzory.

•    Místo stuh a mašlí lze dárek dozdobit zbytky balicího papíru. Můžete z něj vytvořit například malé kornoutky, které poskládáte vedle sebe nebo složit vějíř, který přilepíte na vrchní část balíčku.

Názory na článek  Vánoční dárky: jak dobře zabalit vánoční dárky
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografie

Články Interiéry