Proč prodávat nemovitost s realitní kanceláří? Čtyři důležité důvody!

Prodáváte byt nebo dům a váháte s využitím služeb některé z mnoha realitních kanceláří? Pokud stále zvažujete všechna pro a proti, možná vám v rozhodování pomohou čtyři hlavní důvody, proč se svěřit do péče realitního makléře.

1. Pro zkušeného makléře je prodej hračka:
Jestliže jste nikdy žádnou nemovitost neprodali, je důležité si uvědomit, že jste v této oblasti laik. Nemáte potřebné znalosti a zkušenosti k tomu, aby váš prodej proběhl dostatečně rychle, bez problémů a právních nedostatků. Proč se tedy nesvěřit do rukou zkušeného makléře, který vám zajistí komplexní služby spojené s převodem nemovitosti? Makléře, který vám pomůže určit reálnou prodejní cenu vaší nemovitosti, pomůže vám prodat vaši nemovitost za co možná nejvyšší cenu?

2. S realitní kanceláří ušetříte hodně času:
Prodej nemovitosti může být v některých případech běh na dlouhou trať. Kdo prodává sám, musí se připravit na dlouhé hodiny strávené inzerováním, odpovídáním na dotazy zájemců a samozřejmě prohlídkami prodávaného bytu či domu. Bude to, jako byste si ke svému stálému zaměstnání přibrali ještě další úvazek. Vašeho realitního makléře nic takové zaskočit nemůže. Je za svou práci placen a tak má dobrý důvod odvádět ji kvalitně a rychle.

3. Neplatíte za služby navíc:
Spolu s realitní kanceláří si současně najímáte i nezbytné právní služby, bez kterých se při převodu nemovitosti neobejdete. Právník vypracuje Kupní smlouvu a také zajistí přípravu a vložení smluvní dokumentace do Katastru nemovitostí. Za takové služby byste sami mohli platit i tisíce korun za hodinu. Současně se neobejdete bez certifikovaného odhadu ceny nemovitosti, který je potřebný ke zjištění výše daně z nabytí nemovité věci, jedná o povinnost pro potřeby finančního úřadu. Dobrá realitní kancelář se vám postará i o toto.

4. Vaše peníze budou v bezpečí:
Převod finančních prostředků je vždy riskantní a při prodeji nemovitosti tomu není jinak. Realitní kancelář vám ale zajistí, aby k vám peníze od kupujícího došly včas a nestalo se tak ještě před zápisem vlastnického práva v Katastru nemovitostí. Pokud byste jednali sami a peníze uschovali např. u notáře, opět by to pro vás znamenalo další výdaje.

Zdá se, že využití služeb realitní kanceláře přináší samé výhody a zbaví vás všech starostí. Nezapomeňte ale, že na začátku prodeje na vás čeká jeden zásadní úkol a tím je výběr nejvhodnějšího zprostředkovatele, který vám pomůže s pronájmem či prodejem vaší nemovitosti, stejně tak jako s vyhledáním vašeho nového domova!

Hodně štěstí přeje Hana Stibilová

Tomáš Suchý, Ušetřeno.cz

Hana Stibilová

realitní makléřka společnosti RE/MAX Anděl se sídlem v ul. Ostrovského 253/3, Praha 5 - Smíchov. Makléřka s 15-ti letou praxí v oboru reality, specializující se na prodej a pronájem nemovitostí v Praze. Taktéž pracuje s poptávkami klientů a vyhledá pro ně bydlení dle jejich požadavků.
Kontakty: hana.stibilova@remax-czech.cz, M 608 512 503. Více informací o makléřce.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Realitní okénko