Nejlepší recepty na domácí sirupy: šípkový, jeřabinový...

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 13.03.2015

Domácí sirupy a šťávy neobsahují žádná škodlivá éčka a další chemikálie. Jsou čistě přírodní. Výborně pomáhají v tomto psím počasí, kdy je chvilku zima a chvilku teplo. Zkuste si udělat sirup z plodů, které teď na podzim hojně rostou všude kolem nás! Zaručeně tím uděláte něco pro své zdraví! A ještě ušetříte!

Šípková šťáva do vody
Šípek zvyšuje odolnost organismu vůči infekcím, působí jako skvělý životabudič při jarních únavách nebo chřipce. Plody jsou mírně močopudné, což pročišťuje organismus, používá se tedy k léčbě močového ústrojí, ledvin. Je vhodný i při bolesti v krku, průduškových potížích. Pít ho ale můžete i jen tak, jako preventivní všelék plný vitaminu C. A jak si ho udělat? Zkuste to podle nás!

Co potřebujete:
     • 1 kg dobře vyzrálých šípků – nesmí být přemrzlé
     • 2 litry vody
     • 1 a půl kilogramu krystalového cukru (můžete dát i  jen kilo, záleží podle vaší chuti)
     • 1 kyselina citronová

Šípky zbavte chlupatých konců. Rozmixujte v robotu a zalijte 2 litry vody. Nechte chvíli louhovat. Směs potom nalijte do hrnce a na mírném ohni vařte asi 10 minut. Potom vodu přeceďte přes síto. Pokud se chcete zbavit všech chloupků a zrníček, přeceďte vodu ještě přes plátno nebo utěrku.

Přefiltrovanou vodu zahřejte na 70 stupňů a za stálého míchání do ní postupně přidávejte cukr, dokud se úplně nerozpustí. Dochutit ho můžete ještě citrónovou šťávou. Horkou tekutinu nalijte do sklenice a zatřeste s nimi nahoru a dolů. Šťávu nechejte vychladnout a sirup je na světě. Doporučuje se na povrch sklenice nalít ještě lžičku alkoholu. To už ale nemusíte. Skladujte na chladném místě.

Jeřabinový sirup
Jeřabiny působí velmi pozitivně na revma. Pomáhají při onemocnění močového měchýře a také vyplavovat drobné ledvinové kaménky a písek. Posilují imunitu a jsou chutné. Konzumaci čerstvých jeřabin se ale raději vyhněte, můžou přivodit nevolnost, zvracení či bolesti hlavy. Je proto lepší z nich udělat čaj nebo sirup. A jaký je recept?

Jeřabiny očistěte a důkladně umyjte. Potom je odšťavněte a získanou tekutinu dejte do hrnce. Získanou šťávu smíchejte s ovocným cukrem nebo kvalitním medem v poměru 1:1. Poté pomalu vařte, dokud směs nezhoustne. Hotový sirup nalijte do sklenic, dobře uzavřete a dejte vychladnout dnem vzhůru. Sirup skladujeme v chladničce. Pro posílení organismu podáváme 1krát denně 1 lžičku (dětem půl lžičky).

Jablečný sirup
Jablka jsou zdrojem vitaminů a jsou velmi chutná. Říká se o nich, že jsou to kulatá lékárna. Regulují trávení, bojují proti infekcím, mají detoxikační a také regenerační účinky. Jablka posilují imunitu, povzbuzují náladu, což v tomto chmurném počasí potřebujeme všichni. Také zvyšují vitalitu a dokonce zpomalují stárnutí. Můžete je jíst jen tak, nebo si z nich vytvořit sirup. A jak na to?

Co budete potřebovat:

Pyré:
      • 1,2 kg jablek
      • voda
Na sirup:
     • 1 litr jablečné šťávy (připravíte z pyré)
     • 1 kg cukru
     • 2, 5 dl vody
     • šťávu ze dvou citrónů

Jablka umyjte a zbavte jádřinců. Potom je nakrájejte na čtvrtky a vložte do studené vody, aby nezhnědly. Dejte je do hrnce a podlijte vodou, aby byly potopené do ¼ hrnce a povařte 10 minut, dokud nezměknou.

Směs nechte vychladnout a propasírujte přes sítko. Vznikne vám pyré. To překapejte přes plátěnou utěrku. Překapanou šťávu promíchejte s cukrem, citrónovou šťávou, vodou a několik minut povařte. V průběhu vaření odstraňujte pěnu, která se na povrchu utvoří. Horký sirup nalijte do nahřátých lahví a dobře uzavřete. Skladujte na chladném místě.

Názory na článek  Nejlepší recepty na domácí sirupy: šípkový, jeřabinový...
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky