Zahradní práce v dubnu: duben je ve znamení trávníku, hnojení a výsevu

Duben je jarní měsc, ve kterém je na zahradě opravdu hodně práce. Začínáme sekat a provzdušňovat trávník, doséváme holá místa. Hnojíme stromy, keře, trvalky a cibuloviny. Vyséváme salát, kedlubny, ředkvičky hrách a další zeleninu.

Duben a trávník
Trávník v dubnu provzdušňujeme vertikutátorem, který speciálním způsobem odstraňuje mechy a plsť. Pokud vertikutátor nepoužíváme, stačí trávník důkladně vyhrabat a provzdušnit hráběmi, bude zravější a hustější.Trávník v dubnu můžeme také začít sekat a dosévat travní semena na holých místech.

Duben, trvalky a keře
Okopeme a zkypříme půdu okolo růží a seřízneme je, u popínavých růží zastřihneme jen vrcholky. Stříháme i keře, které kvetou v létě. Trvalky a keře zahnojíme uleženým kompostem. Kompost zapracujeme i do záhonů určených k osevu. Také první posekaná tráva může posloužit. Nahrňte ji ke keřům a růžím jako mulč. Vysazujeme okrasné keře - venkovní ibišky, rododendrony a další. Z trvalek pak například lilie.

Duben a zelenina
Na určená stanoviště vyséváme ředkvičky, ředkve, kedlubny, salát, pórek, fazole a další zeleninu. Všechny záhony ještě na noc raději přikrýváme a chráníme před případnými přízemními mrazíky.

Duben, stromy a živé ploty
Stromy chemicky ošetřujeme proti škůdcům a chorobám. Ovocné stromy přihnojujeme kompostem. Sázíme jehličnany. Je také nejvhodnější čas na založení živého plotu.

Duben a skleník
Ve skleníku prokypříme půdu a vyséváme rajčata a papriky, okurky, cukety a bylinky. Zaléváme zatím pouze mírně, ale často.

  Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Zahrada, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Zahrada