Dovolená autem? Tady vás zastaví kolony!

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TNBiz), 31.07.2015

Silnice a dálnice vedoucí k oblíbeným turistickým destinacím totiž nejsou beznadějně ucpané jen na začátku července nebo o víkendových špičkách.

I nyní se vám velmi snadno může stát, že si vyberete trasu, která bude tak ucpaná, že tudy projede maximálně někdo na skútru, ale majitelé naložených osobáků nebo karavanů si v dlouhých kolonách budou připadat jako v pekle.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které má pod palcem dopravní infrastrukturu, naštěstí nezůstává jen uvnitř našich hranic a aktuálně radí i těm, kteří cestují i mimo Českou republiku. Třeba k Jadranu do Chorvatska.

"Kolony se už tradičně dají očekávat hlavně v Rakousku na průtahu Vídní, kterým je dálnice A23. Komplikace kvůli střídavému uzavíraní jízdních pruhů mohou na této komunikaci nastat hlavně v městské části Inzersdorf. Problémy se ve Vídni čekají i u Sankt Marx, kde je provizorní dopravní značení a používat se musí náhradní most," upozorňuje ŘSD na svých stránkách.

Kolony se dají čekat i na dálnici A2 z Vídně do Grazu mezi 111. až 115. km, kde je kvůli stavebním pracem sveden provoz do protisměru.

"Most se pak opravuje na Brennerské dálnici A13 u Innsbrucku a v nočních hodinách během pracovních dní (od 20:00 do 5:00) bývá dálnice zcela uzavřena," uvádí dále ŘSD.

Na pozoru by se vůbec měli mít všichni, kteří na tento víkend plánují cestu do Rakouska nebo do německé spolkové republiky Bavorsko a Bádensko-Württembersko. Německým dětem totiž začíná letní volno až teď a dá se čekat pořádný nápor.

"Navíc se od pátku do neděle jede závod DTM na okruhu u města Spielberg, kam zavítá na 50 tisíc diváků. Z důvodu konání mistrovství Evropy v plážovém volejbalu ve městě Klagenfurt, které je na dálnici A2 mezi městy Graz a Villach, se očekává hustší provoz na silnicích," doplňuje Ředitelství silnic a dálnic.

Místa s hustším provozem nebo kolonami:

Rakousko: A1 okolí Salzburgu, A10 Tauernská dálnice, A11 tunel Karawanken, A12 Inntalská dálnice, A13 Brennerská dálnice, A14 Porýnsko

Itálie: A22 Brennerská dálnice, A23 Villach - Udine, A4 Verona - Venedig - Triest – hraniční přechod do Chorvatska Dragonja a všechny hlavní silnice v blízkosti pobřeží

Slovinsko: A2 Karawankentunnel, A1 Ljubljana - Koper, hraniční přechod Spielfeld (na dálnici Pyhrnautobahn), dálnice A4 Maribor – Ptuj, hraniční přechod Macelj

Chorvatsko: A1 okolí Zagrebu, silnice Triest - Pula a silnice Triest – Rijeka

Názory na článek  Dovolená autem? Tady vás zastaví kolony!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky