Sníh na Šumavě taje, hrozí povodně, varují meteorologové

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 1.02.2016

ČHMÚ vydal výstrahy pro dva okresy - klatovský v Plzeňském kraji a prachatický v kraji Jihočeském. Obě výstrahy platí od teď do úterní jedenácté hodiny.

Hůř má podle expertů být na Klatovsku, kde hrozí až druhý povodňový stupeň, tedy pohotovost. Na Prachaticku pak meteorologové a hydrologové předpovídají stupeň bdělosti, tedy ten nejmírnější.

"Vlivem silného větru a oteplení dochází na Šumavě k výraznému odtávání sněhu, které v pondělí odpoledne způsobí rychlý vzestup hladin toků zejména v povodí Vydry a horní Otavy," píše se ve vydané výstraze.

"Na Vydře a Otavě po Sušici předpokládáme dosažení 2. stupně povodňové aktivity (SPA) v pondělí v podvečerních hodinách, v Sušici nelze vyloučit i krátkodobé dosažení 3. SPA. Na středním úseku Otavy (Katovice) je malá pravděpodobnost dosažení 1. SPA, dále už povodňovou aktivitu nepředpokládáme," upřesnili hydrologové.

Ti také doporučují, aby místní bedlivě sledovali aktuální situaci, sledovali sdělovací prostředky a pro jistotu se ani nepřibližovali k břehům vodních toků.

Názory na článek  Sníh na Šumavě taje, hrozí povodně, varují meteorologové
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky