Netradiční ekologický materiál dá nový vzhled celému domu

Rubrika: Zahrada
WPC - WOODPLASTIC (WPC - WOODPLASTIC), 9.02.2016

Součástí rekonstrukce či opravy domu po zimě bývá také nová fasáda. Pokud nechcete klasickou omítku, můžete se poohlédnout po moderních způsobech. Jedním z nich jsou ekologické dřevoplastové obklady, které jsou bezúdržbové a vydrží jako nové až 50 let.

Dřevoplastové neboli WPC obklady jsou ideálním řešením pro někoho, kdo nechce mít s fasádou zbytečné starosti, ale zároveň chce, aby jeho dům vypadal zajímavě a netradičně. Potěší také milovníky přírodního dřeva, kteří ale nemají na jeho údržbu čas. Dřevoplast je materiál, který vizuálně i na dotek připomíná dřevo, ale díky polymerové složce má vlastnosti, které byste u dřeva hledali jen těžko.

www.woodplastic.cz

„Jedná se o moderní alternativu dřevěných obkladových profilů požívaných na provětrávané fasády, kdy je mezi obkladem a zdí průběžná odvětrávaná mezera, kterou je odváděna vlhkost,“ vysvětluje Petr Hromek, odborník na montáže z WPC – Woodplastic. Profil obkladu je navíc přizpůsoben pro montáž na svislé plochy a zabraňuje pronikání dešťové vody pod obklad.

„Odvětrávaná fasáda vytváří clonu, která chrání obloženou stěnu před přímým působením slunce, deště a větru. Tímto zlepšuje tepelnou pohodu obložené stěny a chrání zateplení stěny před extrémním tepelným namáháním a vlhkostí,“ uvádí Hromek s tím, že ale obklady nenahrazují tepelnou izolaci domu.

Bezúdržbové profily

Kvalitní dřevoplast tvoří z 60 procent dřevo a ze 40 procent polymer HDPE (hight-density polyethylen). Právě díky polymeru má užitečné vlastnosti – nenatírá se, neztrácí barvu a nehrozí, že byste si o něj zadřeli třísku. Nemusí se opatřit impregnací a to ani několik let po instalaci. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o hořlavý materiál, je třeba se při jeho použití řídit stavebně technickými předpisy.

WPC materiál je ekologicky šetrný a zdravotně zcela nezávadný. Oproti dřevu má podstatně nižší nasákavost, proto mu nemůže uškodit voda, déšť ani mráz. Profil je navíc navržen tak, aby se v mezerách nedržela špína. „Obklady omyje dostatečně obyčejný déšť. V případě potřeby se dají ručně umýt rýžákem nebo vysokotlakým čističem. V extrémních podmínkách ale vydrží 40 až 50 let,“ vysvětluje Hromek.

Snadná instalace

Protože jsou tyto profily nové generace tvarově a rozměrně přesné, je jejich montáž snadná. K uchycení se používají kotvící nerezové klipy, které nepoškodí původní zeď. Kromě obložení domu lze použít obklady také na obložení vířivek, zídek či zahradních objektů. A vybrat si můžete i z několika barev. Profily se vyrábí v tónech šedé, černé a několika odstínech hnědé. Barevně je možné sladit i terasu.

„Tento typ obkladu lze použít také jako dodatečné řešení stávající fasády, je však třeba počítat s nutností montáže na podkladový rošt a s velikostí odvětrávané mezery při návrhu skladby stěny a řešení detailů napojení na okna a dveře,“ uzavírá odborník.  

Společnost WPC – WOODPLASTIC a.s. je předním českým výrobcem unikátních produktů z materiálu WPC dle licence Strandex Corporation (USA). Vyrábí a prodává prvotřídní plná terasová prkna s ploty z materiálu WPC (WOOD-PLASTIC COMPOSITE), s obsahem 60 % dřeva a 40 % kvalitního, zdravotně zcela nezávadného polymeru HDPE) v mnoha designech, velikostech i barevných variantách. Produkty WoodPlastic® jsou výjimečné svojí odolností vůči povětrnostním vlivům, vysokou kvalitou provedení, dokonalým designem a téměř nulovou potřebou údržby (zcela bez natírání). Garantovaná záruka činí až 25 let. Více informací na: www.woodplastic.cz

Názory na článek  Netradiční ekologický materiál dá nový vzhled celému domu
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Zahrada, nejlépe hodnocené fotografie

Články Zahrada