Zkuste velikonoční mazanec bez složitého těsta

Je pravda, že Velikonoce ještě nejsou úplně „za dveřmi“, ale je dobré promyslet, co a jakým způsobem letos připravíme sladkého. Receptů se dá najít spousta, vyzkoušejte ty jednodušší, ať i vy máte o Velikonocích dost času na zábavu a relaxaci!                                       

Super jednoduchý mazanec na Bílou sobotu

Nechce se vám připravovat složité domácí těsto? Vitana pro vás má řešení v podobě sypké směsi – České buchty. Ta je ideálním základem pro přípravu nejen velikonočních moučníků. Navíc díky novému Cukru s mandlovou příchutí Vitana si na mandlovém mazanci pochutnají i lidé s alergiemi na ořechy a jádra .

Potřebné suroviny:

Vitana směs České buchty 1 balení (558 g)

Voda 250 ml

Vejce 1 ks

Olej 150 ml

Rozinky 5 dkg

Cukr s mandlovou příchutí půl balení (10 g)

Příprava:

Do předem připravené směsi přidáte vodu, vejce a olej. Poté do těsta jemně vmícháte rozinky (je možné je předem namočit v rumu či čaji) a pro lahodnou vůni a chuť cukr s mandlovou příchutí. Z dobře zpracovaného těsta upleťte ze tří pramenů klasický cop a na konci ho dobře spojte, aby vznikl souměrný kruh. Poté pečte po dobu okolo 25 minut v předehřáté troubě na 180 °C.

A jeden skvělý tip na kávu k zákusku: nasypejte si Staročeské sypání na cappuccino, které si tak díky třtinovému cukru osladíte zdravějším způsobem a dochutíte přidaným kořením.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Recepty na víkend