Velikonoční recept na slané chuťovky

Velikonoční recept na slané chuťovky je velmi jednoduchý, dobrý a ještě pěkně vypadá. Základní surovinou jsou přitom vejce, která k Velikonocům patří, jako symbol jara i znovuzrození.

Plněná kuřátka

Symbolem Velikonoc jsou vejce, která značí zrození nového života. Chcete o letošních Velikonocích udělat radost vašim dětem i mile překvapit návštěvu? Vyrobte vajíčková kuřátka – nejen že výborně chutnají, ale i roztomile vypadají. Navíc při jejich výrobě skvěle využijete získanou koledu.

Potřebné suroviny:

Vajíčka 12 ks

Poctivá majonéza Vitana 100 ml

Posekaná jarní cibulka 2 ks

Sůl a pepř  dle chuti

Hořčice 2 lžičky

Na zdobení:

Mrkev 1 ks

Pepř černý celý Vitana 1 balení (20 gramů)

Příprava:

Nejprve uvařte vejce natvrdo. Následně je oloupejte, odkrojte vrchní třetinu a vyndejte žloutky; ty si odložte na později. Aby vajíčka mohla rovně stát, odkrojte malý kousek ze spodní části. Vedle v misce rozmačkejte vidličkou žloutky, přidejte pokrájenou cibulku, pepř, sůl, kvalitní majonézu a vše důkladně promíchejte. Vzniklou směsí plňte vajíčka zbavená žloutků (můžete využít zdobicí sáček) a potom je opatrně přiklopte vrchním dílem. Pak už jen zbývá vajíčka dozdobit. Z mrkve vykrojte zobáčky, kuličky pepře použijte jako oči a roztomilá kuřátka jsou na světě!



Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie



Články Recepty na víkend