ČEZ nově nabízí chytrá energetická řešení pro domácnosti

Rubrika: Technika
Jiřina Kavková (Bydlet.cz), 12.09.2016
Vezeme vám dům: projekt ČEZ a skupiny Saint-Gobain Skupina ČEZ začíná vedle prodeje elektřiny a plynu nabízet také komplexní energetické služby usnadňující život domácnostem. Kromě prodeje a instalace úsporných elektrických spotřebičů, tepelných čerpadel a plynových kotlů zajistí i jejich pojištění, financování či opravy. 

„Poslední dva roky intenzivně reagujeme na změny, kterými energetika prochází. Logicky jsme se proto zaměřili i na přípravu nových produktů a služeb pro naše koncové zákazníky z řad domácností. Naši zákazníci dnes chtějí být energeticky soběstačnější, ekologičtější a řeší bezpečnost své domácnosti. A my teď přicházíme s celou řadou energetických řešení na klíč, které tyto potřeby a přání plní,“ říká generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. „Prvním krokem na tomto poli byl rozjezd instalací střešních fotovoltaických elektráren, který nám zájem o komplexní řešení od ČEZ potvrdil.“

Podobně jako u střešních fotovoltaických elektráren nabízí ČEZ i v případě instalací tepelných čerpadel a výměn plynových kotlů řešení na klíč - od návrhu až po instalaci.

„Chceme našim zákazníkům zajistit pohodlný život v energeticky chytré domácnosti. To dnes znamená zejména úsporu, pohodlí a bezpečnost. Jako velká stabilní společnost a přední dodavatel energií jsme pak schopni našim zákazníkům poskytnout i řadu výhod, které jinde nedostanou,“ doplňuje Pavel Cyrani, člen představenstva a ředitel divize obchod ČEZ.

ČEZ rovněž začíná nabízet za zvýhodněných podmínek úspornou bílou techniku. Výměna několik let starých spotřebičů může přinést až padesátiprocentní úsporu spotřebované energie .

Řešení pro chytré a úsporné bydlení nabízí ČEZ ve spolupráci s partnery z jiných oborů, než je energetika. Příkladem je startující roadshow „Vezeme vám dům“ přinášející lidem osobní zkušenost s moderním, pohodlným a úsporným bydlením, kterou ČEZ pořádá společně s globálním lídrem na poli stavebních materiálů, skupinou Saint-Gobain. V ukázkovém mobilním domě, jenž cestuje po celé České republice, obě společnosti představují chytrá energetická řešení a nejmodernější stavební materiály.

„Ukazujeme lidem po celé republice, že chytré bydlení není otázkou budoucnosti, ale je dosažitelné už teď. Proto se naše dvě silné značky spojily a v této spolupráci chceme pokračovat,“ říká Tomáš Rosák, generální ředitel Saint-Gobain pro Česko, Slovensko, Maďarsko a země bývalé Jugoslávie. „V budovách trávíme stále více času, studie hovoří až o 85% našeho života. Je prokázáno, že budovy, ve kterých žijeme, výrazně ovlivňují naše vnímání, náladu, pracovní výkon, schopnost se vzdělávat, soustředit se nebo schopnost se uzdravit.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Technika