VÝSTRAHA: Vichr může vyvracet stromy, varují meteorologové

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TNBiz), 20.11.2016

Silné poryvy větru očekává Český hydrometeorologický ústav už v neděli od 18 hodin. Výstraha pak končí až v pondělí v poledne. Meteorologové upozorňují i na možnost vyvracení stromů, vzhledem k podmáčené půdě.

První nárazy ale mohou přijít už v neděli odpoledne. "Během dnešního odpoledne (neděle 20. 11.) bude na Moravě a ve Slezsku zesilovat jižní až jihovýchodní vítr na čerstvý o rychlosti 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s (54 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h)," varují meteorologové na svém webu.

Vítr by pak měl v průběhu noci ještě zesílit. "Během noci na pondělí vítr ještě mírně zesílí na 5 až 10 m/s, v nárazech bude postupně dosahovat rychlosti kolem 20 m/s (72 km/h), v Jeseníkách kolem 30 m/s (108 km/h). Během úterý bude vítr zvolna slábnout," informuje portál ČHMÚ.

Meteorologové na svém webu také radí, jak se na silný vítr připravit a jakým rizikovým činnostem se raději vyhnout. "Při řízení auta jet maximálně opatrně. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. Sledovat dopravní zpravodajství. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby," vyzývají meteorologové.


Názory na článek  VÝSTRAHA: Vichr může vyvracet stromy, varují meteorologové
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky