Prodávají se dálniční známky, nově zdarma budou tyto úseky dálnice

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TNBiz), 1.12.2016
Nově zdarma budou tyto úseky dálnice

Jedenáct dálničních úseků o celkové délce 111 kilometrů budou moci řidiči od 1. ledna projíždět bez platné dálniční známky. Jedná se například o vjezdy do Prahy a část pražského okruhu, dálnice kolem Plzně, Ústí nad Labem, Olomouce, Prostějova nebo kolem Berouna.

"Chceme vyjít vstříc všem místním řidičům, aby se dálnici kvůli poplatku nevyhýbali a zbytečně nejezdili skrze město po silnicích nižších tříd. Vyjmutím dalších 11 úseků navážeme na naše loňské kroky, které se osvědčily. Městům se jednoznačně ulevilo a starostové měst, kudy vedla objízdná trasa pro všechny bez dálniční známky, naše kroky hodnotí pozitivně. Současně se potvrdil náš odhad, že nedojde k ekonomické ztrátě. Prodej dálničních kuponů v letošním roce naopak roste," uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Konkrétně se bude jednat o tyto úseky:

Ceny dálničních známek zůstanou i pro příští rok beze změny. Za roční kupón, jehož platnost je 14 měsíců (od 1.12. 2016 do 31.1. 2018), dáte 1500 , za měsíční známku zaplatíte 440 a za desetidenní kupón 310 .

Barva známek pro rok 2017 je tyrkysová. Perličkou je fakt, že poprvé v historii byla barva zvolena na základě on-line hlasování veřejnosti. Celkem se vyslovilo bezmála 100 000 řidičů.

Prodejní místa dálničních známek jsou označena samolepkou. Seženete je ve všech provozovnách České pošty, na čerpacích stanicí a jiných místech, které poskytují služby pro motoristy.

Názory na článek  Prodávají se dálniční známky, nově zdarma budou tyto úseky dálnice
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky