Zimní splín? Utečte do jednoho z 5 ostrovních resortů!

Rubrika: Tipy a triky
Jiřina Kavková (Bydlet.cz), 24.01.2017
Dejte zimě vale a poválejte se v ostrovním resortu!

Pangalusian Island Resort, Filipíny

Nedostatek slunečního svitu během zimního období a mrazivé počasí zahalující krajinu do bílého hávu v nás vyvolává pocit, že leden snad nikdy neskončí. Pro rozptýlení vám hotelový vyhledávač trivago.cz  přináší 5 nejlepších soukromých ostrovních resortů, v nichž se vám nálada zlepší už jen při pohledu na tyrkysové moře a sluncem vyhřáté pláže. Tyto resorty se mohou pochlubit nejen soukromím, ale také překrásnými písčitými plážemi, panenskou přírodou či dopravou motorovým člunem přímo z letiště.

1) Pangalusian Island Resort, El Nido, Filipíny

 

Fotografie - zdroj: Pangalusian Island Resort

Ostrov Pangalusian, neboli “ostrov slunce”, se nachází kousek od pobřeží známého filipínského ostrova Palawan. Zažijete zde jak dechberoucí východy slunce, tak i romantické západy slunce – ideálně přímo z bazénu na terase. Vybrat si můžete ze 42 luxusních vilek, z nichž 8 se nachází patnáct metrů nad zemí s výhledem na tyrkysové moře a další přímo u 750 metrů dlouhé pláže. K šesti z nich patří také soukromé 22 metrů dlouhé bazény. Palawan je rájem pro potápěče a hosté si mohou po dni plném šnorchlování odpočinout při tradiční filipínské masáži Hilot.

2) Beachcomber Sainte Anne Island, Seychely

 

Fotografie - zdroj: Beachcomber Sainte Anne Island

Hotel ze skupiny Beachcomber, Sainte Anne Resort Spa, se nachází na Seychelách, pouhých 10 minut jízdy lodí od Mahé, a to na soukromém ostrově v Indickém oceánu. Resort se pyšní 87 vilami, z nichž 29 nabízí také soukromý bazén. Ostrov je obklopen národním mořským parkem Sv. Anny s panenskou přírodou, při šnorchlování zde proto snadno narazíte třeba na mořské želvy. Romantické procházky vám umožní celkem 1,5 km dlouhé pláže a nebo se vydejte na průzkum ostrova po jedné z vyznačených tras do úchvatné přírody.

3) The Naka Island, A Luxury Collection Resort & Spa, Phuket, Thajsko

 

Fotografie - zdroj: The Naka Island

Pětihvězdičkový Naka Island Resort & Spa leží na pobřeží ostrova Naka Yai a nabízí ubytování v 67 luxusních soukromých vilách o rozloze 350 až 1 600 m2. Tento tropický ráj uprostřed aleje kokosovníků leží pouhých 25 minut od mezinárodního letiště v Phuketu. Hotel nabízí svým hostům dopravu zdarma, a to motorovým člunem, dále také denní aktivity jako ranní jóga, thajský box a dokonce zmrzlinu z lokálních produktů (mangovou, banánovou či třeba kokosovou). Dvě restaurace I bar se nachází samozřejmě na pláži s výhledem na zátoku Phang Nga a dramaticky vyhlížející vápencové útesy. Restaurace “My Grill”, umístěná mezi svíčkami osvětlenými bazény, nabízí mořské plody I steaky na thajský způsob.

4) The Brando, Francouzská Polynésie

 

Fotografie - zdroj: The Brando

Pokud vám přijde jméno hotelu, The Brando, povědomé, asi vás nepřekvapí skutečnost, že si atol Tetiaroa ve Francouzské Polynésii zamiloval známý herec Marlon Brando. Rozhodl se zde proto vybudovat resort šetrný k místní přírodě, nicméně luxusem oplývající. Nejprve však musel atol “odkoupit” od královské rodiny, která sem do té doby měla jako jediná přístup. Díky The Brando Resort se zde dnes můžete nechat rozmazlovat královským luxusem i vy – 35 soukromých vil 50 kilometrů severně od Tahity nabízí vnitřní i venkovní posezení, královskou postel, venkovní vanu či soukromý bazén. Celý ostrov je obklopen průzračně čistou vodou s bohatým podmořským životem včetně želv či rejnoka manty.

5) Azura Quilalea Island, Mosambik

Fotografie - zdroj: Azura Quilalea Island

Na soukromém, zcela neobydleném ostrově u pobřeží Mosambiku, najdeme luxusní resort Azura zařízený v trosečnickém stylu a la “Robinson Crusoe” se špetkou africké elegance. Tento svatostánek obklopený soustrovým Quirimbas vítá velkou škálu podmořského života – dle ročního období se zde můžeme setkat s velrybami, hnízdícími želvami či skupinkami dovádějících delfínů. Vily jsou zařízeny dřevem, bavlnou a dalšími přírodními materiály jako lana, ratan či oblázky a splývají tak s okolím. Kromě mnoha lokací ideálních pro romatickou večeři (od pikniku na pláži po večeři pod hvězdami) vyzkoušejte jízdu na kajaku mezi mangrovy či na tradičních mozambických plachetnicích dhou.

 

Názory na článek  Zimní splín? Utečte do jednoho z 5 ostrovních resortů!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky