Přijde jarní počasí? Meteorologové prozradili, jestli se ještě ochladí

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 11.03.2017

"Předpokládáme, že období od 13. března do 9. dubna 2017 bude jako celek teplotně slabě nadnormální. Teploty v první polovině období (13.3. - 26.3.) by se měly pohybovat více nad hranicí dlouhodobých průměrů a ve druhé polovině období (27.3. - 9.4.) převážně blízko hodnot normálních pro tuto roční dobu," uvedli meteorologové z ČHMÚ.

Průměrná teplota v České republice v období od 13. března do 9. dubna je 5,1 °C. Teploty by tak už neměly přes den klesat pod nulu.

Přes den nás naopak čeká skutečně jarní počasí. V celém období očekávají meteorologové teploty v rozmezí 8 a 14 stupňů. V noci by se měly pohybovat v rozmezí mezi nulou a plus čtyřmi stupni Celsia.

Meteorologové neočekávají ani žádné velké srážkové úhrny. "Z hlediska celkového úhrnu srážek bude období 13.3. - 9.4. pravděpodobně normální, ale blíže k hodnotám pod dlouhodobým průměrem. Zejména začátek období bude na srážky chudší a ani během následujících týdnů se předběžně neočekávají výraznější odchylky od normálních hodnot v celkovém množství srážek," dodali v měsíčním výhledu meteorologové.
 

Názory na článek  Přijde jarní počasí? Meteorologové prozradili, jestli se ještě ochladí
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky