Slunečné počasí vydrží do pátku, pak přijde výrazné ochlazení

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 16.03.2017

V noci na čtvrtek bylo převážně polojasno, podobná situace by měla panovat i přes den, až k večeru by mělo oblačnosti ubývat. Teplota se bude pohybovat mezi 10 až 14 °C, na horách se budou pohybovat vysoko nad nulou, na Šumavě a v Krušných horách může být až 7 °C. Díky studené frontě, která bude postupovat přes Českou republiku, k nám bude proudit teplý vzduch od západu, uvádí ČHMÚ.

V noci na pátek mohou teploty klesnou ke 3 až -1 °C, přes den se ale mohou vyšplhat ke 14 až 18 °C. Na většině území bude jasno až polojasno, slunečné počasí se ale odpoledne pokazí, mohou se objevit přeháňky nebo déšť. Ojediněle se mohou dokonce objevit první bouřky. Slabý vítr bude postupně sílit, v nárazech může dosáhnout rychlosti 15 až 20 metrů za sekundu (70 kilometrů v hodině).

Sobota přinese výrazné ochlazení, teploty přes den se budou pohybovat kolem 5 až 9 °C, uvádí ČHMÚ. Přes den bude většinou zataženo, místy se mohou objevovat přeháňky. K večeru se mohou na severních horách místy tvořit sněhové jazyky.

V neděli bude o něco tepleji s teplotami kolem 8 až 12 °C, během dne bude od západu přibývat srážek, na severu může sněžit. Bude vát mírný severozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 metrů za sekundu.
 

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky