Užitečný pomocník v orientaci na trhu s tepelnými čerpadly – Evropská značka kvality Q

REKLAMA       Inzerce, 14.7.2017

Mezi tepelnými čerpadly prodávanými na trhu jsou propastné rozdíly, stejně jako mezi jejich prodejci. Při výběru tepelných čerpadel, resp. při zjišťování vhodnosti jednotlivých zařízení, je nutné brát v potaz hned několik parametrů, např. topný faktor, objem ohřáté vody / schopnost ohřívat vodu, cena instalace, náklady na servis apod. Bohužel, porovnání jednotlivých nabídek komplikují i samotní prodejci, kdy se ti nepoctiví z nich uchylují k praktikám, jako je komunikace ceny za nekompletní zařízení, úmyslné uvádění chybných parametrů či slibování věcí, které nemohou splnit.


Tepelné čerpadlo s Evropskou značkou kvality Q nenabízí jen kvalitní zpracování

Porovnat správně dvě čerpadla stejného typu (např. vzduch/vzduch) a odhadnout důvěryhodnost nabídky konkrétních prodejců, to je někdy oříšek i pro odborníky. Jak se v tom všem má ale orientovat „obyčejný“ člověk, který si pořizuje nový zdroj tepla jednou za několik desítek let?

Naštěstí i tepelná čerpadla mají své „štítky“ , tzv. Evropskou značku kvality Q. Pokud si koupíte tepelné čerpadlo s tímto štítkem, máte jistotu, že:

  • čerpadlo prošlo některou z akreditovaných kvalitních zkušeben
  • udávané parametry čerpadla jsou pravdivé
  • v České republice je servisní síťr
  • dodávka náhradních dílů pro dané čerpadlo je garantována na nejméně dalších 10 let

 

Seznam tepelných čerpadel s Evropskou značkou kvality Q najdete na stránkách Asociace pro využití tepelných čerpadel.


Jistota porovnávání jablek s jablky

Pokud budete porovnávat dvě čerpadla s Evropskou značkou kvality Q, máte jistotu, že porovnáváte kvalitní tepelná čerpadla a zároveň, že porovnáváte správné údaje! Na trhu s tepelnými čerpadly se bohužel najdou prodejci, kteří o parametrech nabízeného zboží lžou a také prodejci nabízející záruky, jichž nejsou schopni dostát.

Další informace o významu Evropské značky kvality Q a některých nestandardních situacích, ke kterým může u Evropské značky Q dojít, najdete na stránkách Abeceda-cerpadel.cz. Více informací o praktikách nekalých prodejců tepelných čerpadel a tipy, jak tyto praktiky odhalit, jsou Vám k dispozici v tomto článku na webu Ekoblog.cz.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Technika