Eurostat: Ceny nemovitostí v ČR v 1Q rostly o 12,8% r/r, nejrychleji z celé EU
Vladimír Urbánek, 23.7.2017
Podle statistik Eurostatu ceny nemovitostí v ČR v 1Q tohoto roku rostly v průměru meziročně o 12,8%, což bylo vůbec nejvíce z celé EU. Dvouciferné přírůstky byly zaznamenány ještě v Litvě a Lotyšsku. Průměr celé EU dosáhl úrovně 4,5%. V Německu ceny rostly o 5,1%, ve Francii o 3,1%. Nejhůře na tom bylo Chorvatsko s poklesem o 0,4% a Itálie s poklesem o 0,1%. Ostatní země EU měly již kladný přírůstek.
Na špičce žebříčku rychlosti růstu cen nemovitostí se ocitla ČR už druhé čtvrtletí v řadě.
Podle komentářů je vysoký růst cen v ČR způsoben především velice dobrou ekonomickou situací, politikou nulových sazeb ze strany ČNB a nedostatečnou nabídkou na trhu, jež pramení z nepříznivých procesních podmínek u nás.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Hypotéky
- Sdílená energetika nabírá na síle. Electree radí, jak ji správně využívat
- Zahájení činnosti Národní platformy pro financování energetické účinnosti
- ČNB podle očekávání ponechala základní úrokové sazby beze změn, ceny bytů ani hypoték to neovlivní
- Zásoby plynu poklesly k 3. 2. na zhruba 39 %, stav zásob oproti stejnému období loňského roku je o necelých 5 procentních bodů nižší
- Pohonné hmoty v příštím týdnu zdraží, kvůli napětí mezi USA a Íránem
- Emisní povolenky podle firem dramaticky zdražují výrobu a oslabují konkurenceschopnost