Dražbám nemovitostí dominují byty, atraktivní je hlavně cena

Jana Brožková (Bydlet.cz), 26.07.2017
Online dražby nemovitostí šetří čas Dražby jsou vyhledávaným a osvědčeným nástrojem pro koupi i prodej nemovitostí. Velký rozmach přišel především s nástupem elektronických dražeb, protože uživatelé najednou získali ještě jednodušší přístup k nemovitostem, které lze koupit rychle, výhodně a hlavně bezpečně. O tom, že se mezi kupci jedná o populární metodu, svědčí i fakt, že se v současné době okamžitě prodá téměř jakákoli nemovitost, která je v dražbě nabídnuta, alespoň to vyplývá ze zkušeností společnosti Eurodražby.cz. Navíc pro kupce je výhodou, že celý proces je velmi rychlý a eliminuje všechny zbytečné prostoje. Každopádně i trh s dražbami se vyvíjí a je zajímavé sledovat i preference zájemců.

„Pokud se podíváme celkově na trh, tak všeobecně dobře se prodávají hlavně byty. Nerozhoduje velikost, kvalita nebo jiné parametry. Byty si své zájemce najdou vždy. Pochopitelně o byty ve větších městech a v centrech je zájem větší, ale i byty v menších obcích si nyní jednoduše najdou své zájemce,“ říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice a lídra v oblasti nedobrovolných dražeb.

Ačkoli se trh s nemovitostmi mění, tak preference zájemců se nijak výrazně neliší. „Hlavními přednostmi, které táhnou, jsou pořád na prvním místě cena, pak lokalita, pozemek a pak už další konkrétní vlastnosti,“ dodává Hasman.

V dražbách lze koupit nejrůznější nemovitosti, ať už zájemci hledají pole, pozemek ke stavbě nebo luxusní vilu. V aktuální nabídce je například malebný rodinný domek nebo velká nemovitost vhodná k podnikání.


O společnosti EURODRAŽBY.CZ a.s.

Společnost Eurodražby.cz se zabývá realitní a obchodní činností od roku 1997. Specializuje se na nedobrovolné dražby a aukce, v tomto segmentu patří dlouhodobě mezi nejlepší na českém trhu. Podle celkového finančního objemu dosaženého vydražením majetku jsou v současné době lídrem v pořadí dražebníků.


Názory na článek  Dražbám nemovitostí dominují byty, atraktivní je hlavně cena
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Ceny nemovitostí