Varování pro turisty na Jadranu: vichřice udeří rychlostí až 150 km/h!

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 6.08.2017

Meteorologické úřady v Itálii, Slovinsku a Chorvatsku vydaly výstrahu před blížící se vichřicí „Tramontana“. V severní části Jaderského moře udeří neobvyklou silou. Vítr může dosáhnout síly orkánu. Na ostrovech Krka a Pag dosáhne i rychlosti 130 až 150 kilometrů v hodině.

Větrná bouře Tramontana se podle webu Severe Weather očekává v průběhu neděle a pondělí v serverní části Jaderského moře. Zasaženy budou oblasti Emilia Romagna, Friuli a Veneto v Itálii, jižní část Slovinska a chorvatský poloostrov Istrie. Nárazy větru zde mohou dosáhnout rychlosti 100 až 135 km/h.

Kvůli tomu úřady varovaly, že vítr může lámat stromy i zvedat střechy domů. Velké komplikace vítr může způsobit i hasičům bojujícím v Chorvatsku s rozsáhlými požáry.

„Všichni turisté by měli být informování, že vítr Tramontana má značný potenciál škod. Je třeba zajistit předměty proti pohybu zejména na plážích a v kempech,“ píše meteorologický web Severe Weather.

Nejsilněji povane v severní části Jadranu


Vichřici budou doprovázet silné bouřky s krupobitím, hlavním nebezpečím je ale podle meteorologů vítr. Na ostrovech Krka a Pag se může jako doprovodný jev objevit vítr Bóra o rychlosti 130 až 150 kilometrů za hodinu. Bóra se přitom na chorvatském pobřeží objevuje spíše v zimním období.

Vítr zároveň přinese na chorvatské pobřeží mírné ochlazení. Po přechodu fronty by se měly teploty držet kolem 30 stupňů Celsia.

Názory na článek  Varování pro turisty na Jadranu: vichřice udeří rychlostí až 150 km/h!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky