Designové dveře: příčné dekory sladí interiér

Správná volba: dveře s příčným dekorem Popusťte uzdu fantazii a oživte si byt netradičním designem dveří s vodorovnou orientací dekoru. Na dveřích u nás zatím není zcela běžná na rozdíl od klasického vertikálního směru přírodního dekoru, ale věřte, že otočení dekoru o 90°udělá s vaším interiérem divy. SAPELI nabízí ve vodorovné orientaci několik modelových řad všech dýhovaných dveří a také dva zcela nové CPL laminátové dekory – moderní sukatý dub a majestátní borovici ve světlém bílém provedení. Horizontální dekor se snadno sjednotí s ostatními dřevěnými prvky interiéru, jako jsou např. obklady stěn, tapety, podlaha nebo nábytek, a i jako relativně drobný detail změní váš pohled a oživí stereotypní interiér.

„Mám obecně raději horizontální prvky a dekor dýh na nábytku a v interiéru. Používám ho v 90 % případů, vertikální jenom zcela výjimečně. Většina lidí řekne, že vertikály jsou lepší, protože zvyšují strop. Já se ale ptám, k čemu je to potřeba? Ano, zvyšuje, ale je to vizuálně neukončené, jakoby letící někam dál nebo výš. To se vám u horizontálního prvku nikdy nestane,“ uvádí MgA. Halka Freidingerová, interiérová designérka ze Studia In2. Navíc, dle designérky musí interiér dobře fungovat jako celek bez prvků, které tu harmonii narušují, a čím výraznější kresba dýhy, tím je potřeba být opatrnější v dalších vzorech interiéru. „Máte-li vertikály na dveřích, musíte s tím počítat i v dalším zařízení bytu. Pokud budete chtít nábytek, popř. i podlahu dřevěnou, s horizontálním směrem dýhy je sladíte snáz,“ doplňuje Halka Freidingerová.

Společnost SAPELI uvádí na trh dva nové dekory CPL laminátových dveří s příčným dekorem, které doplňují nabídku vodorovně dýhovaných dveří. Konkrétně se jedná o moderní a okouzlující sukatý dub a majestátní bílou borovici. Novinka je určená všem, kterým se líbí vzhled dřevostruktury, ale nemohou si ho dovolit v originálním dýhovaném provedení nebo se z praktických důvodů přiklánějí spíše k umělým povrchům.

„Vodorovná orientace dekoru ať již na CPL nebo dýhovaných dveřích je zatím v naší zemi spíše netradičním pojetím. Když vybíráme dveře, většinou rovnou sáhneme po klasickém dekoru od shora dolů. Přitom se jedná o efektní řešení, které vašemu interiéru udělá velkou službu,“ říká Petr Klíma, produktový specialista SAPELI.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry