Bazén se stavebním spořením? Proč ne!

Wüstenrot (Wüstenrot), 31.08.2017


V současné době je bazén v různých podobách součástí téměř každé zahrady. Kdo ho má, užívá si u něj každé chvilky pohody i zábavy s rodinou či přáteli. Jak ale poradit těm, pro které je zabudovaný bazén na jejich zahradě finančně nedostupný, ale přesto by si jej rádi pořídili? 

Pro každého je jistě ideální stav, když si podobný sen uhradí z vlastních úspor. Jenže mít po ruce takovou hotovost nemusí být zrovna jednoduché. Co dělat pokud potřebnými financemi nedisponujete, nechcete vydat veškeré úspory, chcete k bazénu i novou terasu, nebo se vám částka nepovede naspořit do doby, kdy jsou na bazén výhodné prodejní akce? Můžete například využít splátkový prodej prostřednictvím spotřebitelského úvěru, který vám prodejce poskytne s konkrétním poskytovatelem půjček. Ten je však často, vzhledem k výši úrokové sazby, nevýhodný a tedy zbytečně drahý. 

Starosti s financováním snáze hodíte za hlavu s úvěrem ze stavebního spoření. „Stavebko představuje z dlouhodobého hlediska ideální formu zhodnocování naspořených peněz. Navíc, v případě nutnosti řešit bytovou situaci rychle a téměř bez úspor, lze čerpat výhodný překlenovací úvěr,“ uvádí expert na financování bydlení Jiří Klos. 

 

 Bazén a stavebko? Jak to? 

Ze stavebního spoření lze čerpat překlenovací i řádný úvěr. Oba dva jsou určeny na přesně vymezené účely související s financováním bytových potřeb. Ty jsou konkrétně definovány zákonem o stavebním spoření a státní podpoře stavebního spoření, kde jsou rozděleny do několika oblastí. Stavební spořitelny si pak mohou vytvořit vlastní metodiku a přesný seznam bytových potřeb, na které úvěr poskytnou. To znamená, že v podmínkách se mohou jednotlivé spořitelny lišit, vždy se však musí držet zákona

Do těchto oblastí spadá i bazén, v případě, že je doplněn širším okruhem prací, např. rekonstrukce, modernizace či výstavba. Pokud se tedy rozhodnete čerpat úvěr ze stavebního spoření na pořízení bazénu, přidejte k tomu rekonstrukci terasy, nebo pergolu a je to. Nezapomeňte však na to, že následně je třeba doložit rozpočet dle rozsahu prací a stavební povolení či ohlášení, je-li stavebním úřadem vyžadováno. 


Wüstenrot

Finanční skupina Wüstenrot se zaměřuje na tvorbu finančních rezerv a financování bydlení. Její portfolio zahrnuje stavební spoření, úvěry a hypotéky a depozitní produkty. Se svými produkty Půjčka ProBydlení (překlenovací úvěr) a Kamarád+ (stavební spoření pro děti) si finanční skupina vybojovala pevnou pozici na trhu stavebního spoření. Zaměřuje se také na poskytování hypotečních úvěrů na bydlení a vydávání hypotečních zástavních listů. Na přelomu let 2010/2011 rozšířila svou nabídku o spořicí a běžné účty a termínované vklady.

Více informací na: https://www.wustenrot.cz/

Názory na článek  Bazén se stavebním spořením? Proč ne!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Financování bydlení