V Krkonoších na Černé hoře už leží sníh

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 18.10.2017

Na Černé hoře v Krkonoších už leží pořádné hromady sněhu. Samozřejmě, že vzhledem k teplotám nad nulou, není přírodní, ale umělý. I tak je ale stále více znát, že zima se blíží.

Umělý sníh v teplotách nad nulou je v Česku novinkou posledních let. Už loni ho vyráběli na Monínci, letos si zařízení na jeho výrobu pořídili také na Černé hoře.

"I letos samozřejmě spoléháme na klasická sněžná děla a tyče, kterých máme ve SkiResortu víc než 220, než ale začne mrznout testujeme také SnowFactory. Díky tomu budeme moci zahájit lyžování dříve než v minulých letech," říká k novince Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.


V areálu si slibují, že díky dřívejšímu zahájení lyžařské sezony se v hornatém regionu zkrátí doba, kdy jsou lidé bez práce. "Pokud umíme jasněji stanovit začátek zimní sezóny, který navíc přijde dříve než v minulých letech, můžeme zkrátit období, ve kterém na horách není práce. V minulosti jsme právě kvůli sezónnosti přicházeli o spoustu kvalitních lidí. Nyní se „pauza“ mezi letní a zimní sezónou zkracuje na minimum. Můžeme dříve otevřít restaurace, lyžařský servis," vypočítává dále Petr Hynek.


Názory na článek  V Krkonoších na Černé hoře už leží sníh
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky