Vánoční stres aneb jak si sami ničíme zdraví.

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 14.11.2017

Vánoce mají být svátky klidu a míru. Lidé z nich však udělali závod ve sprintu s finančními překážkami!

Blíží se vánoční svátky a s tím i pro mnoho lidí poměrně vysoká míra stresu. Každého stresuje něco jiného. Stresové faktory lze ale v toto období shrnout do následujícího - obavy z malého počtu dárků, z jejich nízké pořizovací ceny, z nedostatku dobrého jídla a pití a hlavně strach z financí.

Jak to všechno zaplatím?

Tato otázka probleskne hlavou nejednomu z nás. Na jedné straně jsou představy o krásných vánočních chvílích jako z hollywoodského filmu, plných radosti, drahých dárků, dobrého jídla a skvělé zábavy.

A na straně druhé stojí obrovské obavy a strašlivé představy o vyhozených penězích, popřípadě o jejich nedostatku. Mnoho lidí jakoby bylo v tomto svátečním čase začarovaných a jedná tak, jakoby pro ně neexistoval finanční limit. Peníze rozhazují, paradoxně z toho ale ani nemají radost. Ba naopak - stresují se natolik, že tím ovlivňují své zdraví.

 

Stres štěstí nepřináší. Je jen příčinou více než 60 procent všech druhů lidských nemocí. Proto je důležité, hlavně teď před svátky, se v klidu posadit, zhodnotit si současný stav rodinného rozpočtu a skloubit ho s představou o Vánocích.

Pokud se čelí realitě, dýchá se mnohem lépe a hlavně se odbourá stresová fáze. Ježíšek pak nemusí pod stromeček nadílet různé zdraví podporující tabletky, protože má strach o naše zdraví.

Názory na článek  Vánoční stres aneb jak si sami ničíme zdraví.
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky