Kam o vánočních prázdninách? Za novinkami do liberecké iQLANDIE

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 21.12.2017
Otestujete si tu zbrusu novou Dvojzvratnou páku

Odložte cukroví, vypněte na chvíli pohádky a vydejte se o vánočních prázdninách do jednoho z největších science center v zemi. V liberecké iQLANDII si totiž pro vás nachystali pořádnou vědeckou nadílku! Těšit se můžete na několik novinek v podobě interaktivních exponátů. Otestujete si tu zbrusu novou Dvojzvratnou páku, vyzkoušíte, jak se plachtí proti větru, a v expozici Kosmo vám třeba prozradí, proč uvidíte svůj obraz v zrcadle umístěném na Měsíci opožděně.

Absolutním hitem je pak čerstvě nainstalovaná vystřelovací rampa na vlaštovky. „Návštěvníci si nejdříve složí libovolné papírové letadélko, které potom z rampy odpálí,“ říká Petra Zákravská, programová manažerka iQLANDIE. V centru tedy uvidíte létat jak tradiční vlaštovky, tak i absolutní modelářské unikáty. Vedle čtyř set interaktivních exponátů tu na vás dále čeká bohatý doprovodný program – workshop Kyanotypie, akční Science show a v neposlední řadě badatelské aktivity.

Na Vánoce se pečlivě připravili i v sousedním iQPARKU, kde se děti mohou zúčastnit „badatelky“ pod názvem Barevné tóny a stát se členy vánočního orchestru nebo si vyrobit vlastní parfém během workshopu Voňavá laboratoř. I tady přibyly exponáty. Ti nejmenší si tak nově užijí Air hokej či Převrácenou kuličkovou dráhu.

iQLANDIA, o. p. s., je členem České asociace science center.

Názory na článek  Kam o vánočních prázdninách? Za novinkami do liberecké iQLANDIE
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky