Státní svátky 2018: Jak udělat 50 dní volna ze čtyř týdnů dovolené?

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TNBiz), 10.01.2018

První pracovní dny nového roku je čas na přemýšlení, jak využít dny dovolené v roce 2018, abychom si užili co nejvíce volna. Některé státní svátky k tomu přímo vybízejí. Naplánujte si tedy dovolenou dřív než vaši kolegové a užívejte si v roce 2018 co nejvíc zaslouženého odpočinku. Z 19 dnů dovolené jde vyčarovat celých 50 volných dnů!

 

První skvělá příležitost na prodloužené volno bude o Velikonocích na přelomu března a dubna. K Velkému pátku a Velikonočnímu pondělí stačí přidat čtyři dny dovolené před anebo po Velikonocích a dostanete včetně víkendů příjemných 10 dnů volna.

Příhodné pro naplánování volna jsou také májové svátky 1. května a 8. května. Letos vycházejí na úterý. Takže vzít si dovolenou na Čarodějnice a přidat další tři dny od středy do pátku, máte parádních 9 dnů volna. A kdo si přidá ještě druhé pondělí 7. května, dostane za celkem pět dnů dovolené celých 11 volných dnů.

Také červencové svátky vycházejí v roce 2018 perfektně. Příchod věrozvěstů Cyrila a Metoděje a výročí upálení Mistra Jana Husa budeme slavit ve čtvrtek a pátek. Kdo si vezme tři dny dovolené první týden v červenci, dostane za ně celých devět volných dnů.

 

 

Také svátek svatého Václava budeme slavit v pátek 28. září. Čtyři dny dovolené tak i s víkendy vydají na devět dnů volna.

Říjnový svátek 100 let od vzniku Československa i listopadový Den boje za svobodu a demokracie vycházejí na víkend, takže volné dny navíc nepřinesou. Na druhou stranu je říjen dobrý čas na levnější dovolenou mimo sezónu, a stále ještě v teple.

Poslední zbytky dovolené se tak vyplatí vybrat si po Vánocích. Letos totiž Štědrý den připadne na pondělí a tak stačí dva dny dovolené po vánočních svátcích na to, abyste si užili devět dnů vánočních prázdnin. Případně třetí den dovolené vyšetřete na Silvestra a dostanete krásných 11 dní volna v kuse.

A pokud už plánujete kam vyrazit, na našich stránkách zájezdy.cz si můžete vybírat z nabídky téměř 50 tisíc zájezdů, v kombinaci mnoha milionů termínů od prodloužených víkendů až po opravdu dlouhou dovolenou. Kromě uvedených termínů můžete na našich stránkách vybírat už nyní zájezdy na jarní prázdniny a také na celé léto.  K letním prázdninám letos vychází také poslední červnová sobota a celý první víkend v září, na výběr termínů tak máte celých 9 týdnů.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky