Cestování v únoru: jednoznačně exotika

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 19.02.2018
Exotika jako valentýnský dárek

Mezi Čechy letos na Valentýna opět vítězila exotika. Nejvíce letenek se nyní podle ředitele letenkového portálu Letuška.cz Josefa Trejbala prodává do thajského Bangkoku, který vystřídal loňské Bali, dalšími letošními hity jsou Dubaj a Mauricius.

Únor je měsícem, kdy lidé cestují za exotikou. Délka pobytu se přitom postupně zkracuje. Z loňských průměrných 9,5 dní v dálkových destinacích se letošní pobyty dostaly na 6 dní. Češi zato uskutečňují více cest za rok. Promítají se do toho – ale i do žebříčku valentýnských destinací – čím dál tím častější krátké pobyty v Dubaji,“ prozradil Josef Trejbal.

Pokračování trendu z minulých let nahrávají příznivé ceny letenek, ale i jistota příznivého počasí. Z evropských metropolí následuje teprve na čtvrtém místě Paříž, kde se již bezpečnostní situace uklidnila a město zamilovaných si opět získává důvěru turistů.

A co byla při rezervaci letenek česká valentýnská specialita? „Čeští muži překvapují své partnerky cestami v Business třídě. Takové překvapení si často nechávají až na letiště,“ prozradil Josef Trejbal.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky