Kde ušetřit a kam za velikonočními nákupy?

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TNBiz), 29.03.2018

Mezi nejprodávanější velikonoční sladkosti patří každý rok čokoládoví zajíčci. Pokud si chceme pochutnat na kvalitním výrobku, je nutné se podle odborníků přesvědčit o podílu kakaové složky. Porovnávali jsme zboží u nás a v Německu a zjistili jsme, že němečtí obchodníci nabízejí o poznání pestřejší a o něco levnější čokoládové zajíčky.

Náročnější spotřebitel by asi upřednostnil německý obchod. Čeští zákazníci jsou o tom přesvědčeni. Podle Čechů je zboží v Německu kvalitnější. A výběr je tam také větší než u nás.

Podíl kakaové složky se podle odborníků musí pohyboval od 25 do 35 procent. Tento údaj bychom měli podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) najít na každém obalu čokoládového velikonočního zajíce. "Pokud takovéto údaje chybí, tak se jedná o pochybení," vysvětlil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Dost matoucí je ale to, když tyto údaje nejsou na první pohled na výrobku patrné a musíte je pracně hledat. Zákazník tak do poslední chvíle neví, jestli kupuje pravou čokoládu nebo napodobeninu.

Obchodníci jak v Německu, tak i u nás teď doprodávají zásoby čokoládových zajíců ve slevách. V Německu bychom přece jen pár korun ušetřili. Například totožný velikonoční zajíc zakoupený v německém Marktredwitzu stál necelá 2 eura, v Karlových Varech 60 korun. V přepočtu nás tedy v německém supermarketu vyšel o přibližně 10 korun levněji.
Názory na článek  Kde ušetřit a kam za velikonočními nákupy?
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky