Internet v kuchyni: 86 % lidí pod 30 let používá net při vaření
Vaření je pro mnoho lidí nikoliv domácí prací, ale koníčkem. Podle průzkumu agentury Simply5 pro společnost IKEA ČR z roku 2015 si totiž vaření užívá celých 80 % Čechů a stejné procento by si přálo jíst doma s rodinou nebo přáteli ještě častěji. Přípravě jídla věnují Češi průměrně 1,5 hodiny denně a klasickým papírovým kuchařkám ustupují modernější metody hledání receptů, neboť téměř tři čtvrtiny dotázaných ve zmíněném průzkumu uvedly, že se pro inspiraci na nové pokrmy obracejí na internet. „Lidé svá mobilní zařízení – nejčastěji smartphony – používají pro celý kulinářský proces od hledání inspirace přes pátrání po receptu až po samotné vaření pokrmu podle návodu či videa,“ uvádí Pavel Górecki, ředitel Lepší.TV.
Výbava moderní kuchyně: sporák, lednička, smartphone…
Právě mobilní zařízení s připojením na internet se totiž v dnešní době stává čím dál důležitější součástí kuchyňské výbavy. Platí to pak hlavně pro mladší generaci. To dokládá například průzkum Google Consumer Survey z května 2015. Zatímco lidé nad 35 let podle jeho výsledků dávají přednost tomu si internetový recept vytisknout a vařit podle papíru, 59 % dotázaných ve věkové kategorii 25 až 34 let se s tisknutím neobtěžuje a dívá se na recept přímo přes svůj mobil či tablet. Podle průzkumu webového portálu The Spoon mezi tisícovkou domácností využívá své mobilní zařízení v kuchyni při vaření 7 z 10 lidí, přičemž 17 % dotázaných tak činí dokonce několikrát týdně. Nejčastěji se to pak týká opět mladších ročníků – svá digitální zařízení při vaření využívá hned 86 % lidí pod 30 let.
Nad pořady o vaření strávíme průměrně hodinu a půl týdně
Tematika jídla a stravování lidi zkrátka zajímá, ať už se jedná o kulinářský obsah na internetu, či o televizní pořady o vaření. Například průzkum britské společnosti Lurpak na 2 000 respondentech ukázal, že průměrně stráví lidé nad obsahem týkajícím se jídla na internetu, zejména sociálních sítích, 3 a půl hodiny týdně a dalších 58 minut věnují četbě webových stránek a blogů o jídle a vaření. Sledováním pořadů o vaření pak stráví v průměru 1 hodinu a 37 minut týdně. Ne vždy však bohužel lze pestrou nabídku televizních kulinářských show využít při samotném procesu vaření jako praktické návody, zejména kvůli vysílací době, která se nemusí krýt s časem, kdy doma běžně vaříme, a také jednoduše proto, že ne každý stíhá sledovat kuchaře na obrazovce a zároveň i pracovat na pokrmu. Tento problém ovšem může velice prakticky vyřešit internetová televize. „Uživatelé služby internetové televize Lepší.TV mohou televizní pořady o vaření sledovat přímo ve své kuchyni na mobilním zařízení. Navíc mají k dispozici funkce jako zpětné sledování pořadu, pauzování či přetáčení, což vaření podle návodu sledovaného na obrazovce výrazně usnadňuje,“ vysvětluje Pavel Górecki.
•••
Lepší.TV přináší divákovi moderní sledování televize přes internet. Stačí si objednat Lepší.TV BOX či samotnou službu Lepší.TV, kterou můžete používat na Smart TV a dalších chytrých zařízeních. Lepší.TV funguje na jakémkoliv internetovém připojení od jakéhokoliv poskytovatele s rychlostí alespoň 3 Mb/s.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Technika
- Pravidelná revize a údržba čerpadel může přinést značné úspory energií
- USB-C: Povinný standard pro udržitelnější Evropu. Co vedlo k této změně?
- Čas se krátí: Využijte dotace na ekologické topení, dokud jsou
- Je tepelné čerpadlo ekologičtější než plynový kotel? Optikou celkového dopadu na životní prostředí to tak být nemusí
- Obavy ze zvyšování cen bytů kvůli novým ekologickým pravidlům jsou přehnané. Investice do moderních technologií se může z dlouhodobého hlediska naopak výrazně vyplatit - Komentář Marka Bláhy
- Častý mýtus: zima je nepřítel fotovoltaických elektráren. Proč s investicí do ní nečekat až na jaro či léto?