Chystáte se do Ruska na mistrovství světa ve fotbale? Jaké potřebujete doklady?

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 12.06.2018
Mistrovství světa ve fotbale 2018 je 21. mistrovstvím asociace FIFA, které se letos poprvé v historii uskuteční v Rusku. Do turnaje, ve kterém se utká 32 národních týmů, se sice Česká republika nedostala, i českých turistů se však mohou dotknout bezpečnostní změny v registracích k pobytu v období 14. června – 15. července. Zatímco fotbaloví fanoušci to budou mít jednodušší, pro ostatní cestující se pravidla zpřísní. Změny přiblížil odborník Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Čechům, kteří přicestují do Ruska jako diváci v období od 14. června do 15. července, stačí platný cestovní doklad a personifikovaný průkaz fanouška, tzv. FAN-ID. Fanoušci bez víza ale musí Rusko opustit nejpozději 25. července a jejich cestovní pas musí být platný ještě dalších 6 měsíců po skončení platnosti FAN-ID,“ říká Trejbal.

Naopak cestující, kteří se nechytají do Ruska na fotbal, budou muset jednat rychleji než obvykle. Zkrácení doby pro registraci k pobytu se týká všech českých turistů, kteří v tomto dvouměsíčním období cestují do jedenácti pořadatelských měst. Cestující musí být přihlášeni k pobytu přijímací stranou u příslušného orgánu už do 3 dnů ode dne příjezdu do místa pobytu. V případě, že cestující bydlí v ubytovacím zařízení (např. hotel), podléhá registrace přímo konkrétnímu zařízení, které ho musí přihlásit do 24 hodin,“ upřesňuje Trejbal.

Registraci k pobytu mohou cestující provést u místních migračních orgánů ve všech ruských městech, kde se budou fotbalové zápasy odehrávat. Konkrétně se jedná o Moskvu, Petrohrad, Soči, Kazaň, Jekatěrinburg, Kaliningrad, Nižnij Novgorod, Rostov na Donu, Samaru, Saransk a Volgograd.
Názory na článek  Chystáte se do Ruska na mistrovství světa ve fotbale? Jaké potřebujete doklady?
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky