Dovolená s e-knihami: 5 důvodů, proč s sebou e-knihy "zabalit"

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 18.07.2018
Více místa, více možností

Dovolenková sezóna je v plném proudu a kromě jiných radostí to znamená konečně i #vicecasunacteni zajímavých knih. Ať už vyrážíte na cestu po naší krásné vlasti, do zajímavých destinací po Evropě či na jiná místa světa a chcete mít své oblíbené knihy stále při sobě, zabalte si pro letošek namísto klasických knih ty elektronické. Ke čtení na cestách jsou svými vlastnostmi totiž přímo předurčeny. Posuďte sami…

Více místa, více možností

Upřímně – cestovní kufr, plážová taška nebo kabelka se jednoduše zaplní všelijakými nezbytnostmi a místo na objemné a těžké knihy v nich většina z nás hledá jen velmi těžko. Naopak e-knihy nezaberou místo téměř žádné a navíc si jich na dovolenou můžete vzít, kolik jen budete chtít a pak jen dle aktuální nálady zvolit žánr.

Šetrnější k peněžence i přírodě

E-knihy jsou v porovnání s jejich tištěnými „staršími sestrami“ zpravidla o třetinu až polovinu levnější, jelikož s nimi nejsou spojeny náklady na výrobu a distribuci. Jako e-knižní čtenář si také můžete čas od času užívat jistého privilegia: e-knižní vydání je často dostupné už v den vydání titulu (a někdy dokonce i dříve), říká Lucie Zelinková z knihkupectví Martinus.cz. A navíc – ušetřenou sumu si můžete odložit třeba na zmrzlinu nebo drink na pláži – na dovolené je přeci třeba se rozmazlovat!

Nová kniha kdykoliv a odkudkoliv

Ještě před pár lety jste si museli vyhradit na stažení e-knihy poměrně dost času, teď už ale stačí opravdu jen pár kliků a čtete. Jaký konkrétní titul, to můžete klidně řešit až na pláži u moře nebo si výběrem vhodné knihy zpříjemnit čekání na letišti či ve vlaku cestou na dovolenou. E- knihy se totiž dají koupit odkudkoliv a v jakoukoliv denní i noční hodinu. Nabídka domácích i zahraničních autorů už přesáhla 13 000 titulů v češtině a slovenštině, takže je skutečně z čeho vybírat!

Ani tma vás neodradí

Znáte to – nechce se vám spát a rádi byste si přečetli ještě jednu kapitolu z tolik napínavého příběhu, ale všude už je tma a vy nechcete partnera nebo děti rušit rozsvícenou lampičkou? Namísto nekonečného scrollování Facebookem nebo Instagramem teď můžete prostě jen kliknout do své e-knihovny, protože na noční čtení jsou e-knihy jako stvořené. Nejlepší je k tomu přizpůsobená čtečka s nastavitelným podsvícením, které šetří i váš zrak.

Tištěné knihy stále na čestném místě

Pokud nedáte dopustit na vůni papíru a šustění stránek je pro vás jedním z nejoblíbenějších zvuků, chápeme, že zpočátku budete k e-knihám nedůvěřiví. Za pokus to ale určitě stojí – především ve chvílích, kdy budete někam cestovat. Opravdu se nemusíte bát, že byste tím zanedbávali své milované tištěné knihy. Možná vám naopak budou vděčné, že jim v bezpečí domova nehrozí nebezpečí v podobě umazání zmrzlinou nebo zkrabacení od slané vody.

Tip na e-knihu na letní čtení: 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život – Dušan Kadlec

 

Kniha o kvalitním životě, plná nápadů, které pomohou být šťastnějším a spokojenějším. Je v ní popsáno 100 způsobů, kterými si častokrát nevědomky, ale zato pořádně, komplikujeme život každodenními činnostmi, rozhodnutími a kroky.

Martinus.cz

Názory na článek  Dovolená s e-knihami: 5 důvodů, proč s sebou e-knihy "zabalit"
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky