Nové byty: klimatizace nebo rekuperace se stávají standardem

Systém řízeného větrání zajistí příjemné klima Příjemné klima v bytě je zejména v posledních dnech pro řadu lidí nesplnitelným snem. Horké počasí příbytky neúprosně rozpaluje a teploty i uvnitř bytu se tak blíží často k tropické třicítce. Jinak je tomu ale u bytů, které mají klimatizaci či rekuperaci, tedy systém řízeného větrání. V aktuální nabídce Central Group je takto vybavena polovina všech bytů. Rekuperace se totiž postupně stává standardem a zároveň synonymem pro zdravý domov.

V nabídce největšího českého stavitele bytů je aktuálně 332 bytů v 15 pražských lokalitách. Prémiový a luxusní segment, který je zastoupen například vinohradskou Rezidencí U Muzea, smíchovskou Rezidencí Park Nikolajka či žižkovskou Residencí Garden Towers, nabízí zájemcům v ceně klimatizaci, která je i v letních měsících zárukou vysokého standardu bydlení. Zkrátka ale nepřijdou ani ti, kteří vybírají nové bydlení ve středním segmentu. Pro ně je připravena pestrá škála jednotek, které jsou vybaveny rekuperací, tedy systémem řízeného větrání.

Rekuperace se stává standardem

Rekuperace sice nemůže v tropických dnech nahradit klimatizaci, přesto se dokáže velmi dobře postarat o zpříjemnění vnitřního klima v bytě. V horkém létě totiž vzduch proudící do bytu příjemně ochladí, a to až o 6 stupňů Celsia oproti vzduchu venkovnímu. „Daleko větší přínos ale má v zimních měsících. Díky rekuperačním jednotkám je totiž teplo z odváděného vzduchu využíváno k ohřevu toho, který je přiváděn dovnitř. To domácnosti ocení zejména v chladných dnech, kdy rekuperace efektivně ohřívá vzduch proudící do bytu,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková. Jsou totiž využívány tepelné zisky, které vznikají běžným provozem domácnosti. Rekuperace tak přináší velkou úsporu nákladů na vytápění.

Větrání v objektu je řešeno systémem, který na jedné straně přivádí do obytných prostor čerstvý vzduch, který je navíc zbaven prachu, smogových prvků a alergenů. A na straně druhé odvádí vzduch vydýchaný či jinak znehodnocený. Oba vzduchové proudy jsou od sebe dokonale odděleny soustavou kanálků tak, aby nedocházelo ke zpětnému průniku pachů. „Když si uvědomíme, že každý člověk vyprodukuje dýcháním přibližně 400 litrů oxidu uhličitého za jeden den, kvalita vzduchu v malé uzavřené nevětrané ložnici nebude valná. Vysoké hodnoty oxidu uhličitého totiž negativně ovlivňují zdravý spánek a celkovou regeneraci. I proto v posledních letech poptávka po tomto zdravém a úsporném systému stoupá,“ doplnila Tomášková.



Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografie



Články Interiéry